Manisa Spil Dağı Teleferik Projesi Hayata Geçiyor

Manisa Spil Dağı Teleferik Projesi Hayata Geçiyor :Manisa’nın önemli doğal turizm merkezi olan Spil Dağı’nda, vatandaşların yıllardır beklediği teleferik projesi hayata geçiyor. Yap-İşlet-Devret modeliyle 50 milyon liraya yapılacak projede çalışmalar Nisan ayında başlayacak, 2017’de tamamlanacak.
Manisalı vatandaşların yıllardır hayalini kurduğu teleferik için ilk kazma vuruluyor. Spil Dağı’na yapılacak 7,5 kilometre uzunluğundaki teleferik inşaatındaki çalışmaların Nisan ayında başlayacağı açıklandı. Şehzadeler Belediyesi Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Teleferik projesi bakanlıklar düzeyinde takip ettiğimiz bir proje. İhaleyi alan Tekinalp Şirketler Grubu, teleferik firması Avusturyalı Doppelmayr şirketi ile sözleşme imzaladı. Sözleşme neticesinde ayakları Manisa Adliyesi arkasındaki araziye kurulacak olan teleferik inşaatı çalışmaları Nisan ayının ilk haftasında başlayacak” dedi.
25 DAKİKADA ZİRVE
Teleferik projesinde 60 adet kabinle saatte 500 kişi Spil Dağı’na çıkabilecek. Seyahat ilk etap 15 dakika, ikinci etap 10 dakika olmak üzere toplamda iki etap halinde olacak. Vatandaşlar istedikleri zaman 25 dakikalık yolculukla dağın zirvesine çıkabilecek.
2 YILDA TAMAM
Turizm açısından bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek projenin 2 yıl sonra tamamlanması planlanıyor. Şehrin markalaşmasına ve turizmine büyük katkı sağlayacak teleferik kent ekonomisini de geliştirecek.
100 MİLYON LİRALIK YATIRIM
Proje kapsamında 26 bin 100 metrekarelik alanda biri 246 yatak kapasiteli spor, diğeri bin 132 yatak kapasiteli sağlık otelinin yanı sıra basketbol, voleybol sahaları, Tenis kortları ve spor salonları kompleksi de yapılacak. Maliyeti 50 milyon liralıyı bulacak teleferiğin yanı sıra yapılacak oteller ve spor kompleksiyle birlikte toplam yatırım 100 milyon lirayı bulacak.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar