Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Macaristan Rail Cargo’ya Ziyaret

Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Macaristan Rail Cargo’ya Ziyaret :Mehmet Emin Horoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Macaristan Rail Cargo’ya Ziyaret.


Geçtiğimiz günlerde Mehmet Emin Horoz Meleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Macaristan’ın Miskolç Şehrinde bulunan Rail Cargo’ya teknik ziyaret düzenlediler. Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından finanse edilen projenin konusu Entegre Demiryollarında Kombine Taşımacılık Uygulamaları. Proje ile öğrenci ve öğretmenler demiryolu taşımacılığının önemini ve Avrupa boyutunu yerinde gözlemleme fırsatı buldular. Rail Cargo’ya yapılan teknik gezide şirketin Miskolç’de bulunan teknik operasyon alanına saha ziyareti gerçekleştirildi. Trenlerin bakım ve onarımı, parça değişimleri, son hazırlık aşamaları gösterildi. Proje grubu ile özel ilgilenen şirket yetkilileri grubu hediyeler ile uğurladılar.

Daha önce de lojistik projeleri üstlenen Ömer Sacar tarafından hazırlanan proje ile; ülkemizde önemli bir ivme kazanan demiryolu ve kombine taşımacılık alanlarını içeriyor. Projeye yerel ortak olarak UTİKAD’ da destek vermekte.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar