Milli tren için tarih verildi

Milli tren için tarih verildi :Kocaeli Üniversitesi Makine Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen, ‘1. KUMMPAS Günleri’ kapsamında (İmalat Teknolojileri, Taşıt Araçları, Enerji ve İklimlendirme Sektörlerinin Tanıtımı, Mühendislik Yöntemleri ve Üretim Hakkında Bilgiler) değerlendirilecek.
Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Savaş Ayberk Konferans Salonu’nda gerçekleşen üç gün sürecek etkinliğe, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Saraç, Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan,Tüvasaş Genel Müdürü Hikmet Öztürk, Tülamsaş Ar-Ge Mühendisi İbrahim Erşahin, Tüvasaş Pazarlama Değerlendirme Daire Başkanı Erdal Aba, Tüdamsaş Üretim Planlama Koordinasyon Daire Başkanı Mustafa Yurtsever, Durmazlar Ar-Ge Direktörü Selçuk Cebe ve Durmazlar Satış Müdürü Sunay Şentürk katıldı.
KOÜ Mühendislik Kulübü Başkanı Rıza Girgin ve kulüp danışmanı Doç. Dr. Emel Taban açılış konuşmasında kulüple ilgili bilgiler vererek, kulübün amacının sektör ile öğrencileri buluşturmak olduğunu söylediler.
2018’DE MİLLİ TREN İÇİN ÜRETİM
Tüdamsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, sektör hakkında bilgiler vererek fabrikalarda sürekli genç mühendis adaylarını ağırladıklarını söyledi. Koçarslan, “Sizi de en yakın zamanda davet edeceğiz” dedi. Tüvasaş Genel Müdürü Hikmet Öztürk de, “Bizim fabrikamızda yolcu vagonları üretilmekte. 2018 yılında milli tren için alüminyum vagon üretmeyi hedefliyoruz” şeklinde görüş belirtti.
Tülamsaş Ar-Ge Mühendisi İbrahim Erşahin ise, sektörün gelecek vaat ettiğini,raylı ulaşımda ülkemizin dünyada önde gelen ülkelerden biri olduğunu söyledi. Erşahin, “Yüksek hızlı trenin kullanıldığı sekizinci ülkeyiz” dedi. Etkinliğin ikinci oturumunda ise Tüvasaş Pazarlama Daire Başkanı Erdal Aba, Tüdamsaş Üretim Planlama Koordinasyon Daire Başkanı Mustafa Yurtsever, Tülomsaş Makine Mühendisi İbrahim Erşahin, Durmazlar Holding’den Satış-İhale Müdürü Sunay Şentürk ile Ar-ge Direktörü Selçuk Cebe de sektör ile ilgili konuşma yaptılar.İlk yorum yapan olun

Yorumlar