Trabzonun ulaşım projeleri masaya yatırılacak

Trabzonun ulaşım projeleri masaya yatırılacak :Trabzon’da yapılacak olan mega projelere yönelik toplantılara bir yenisi daha bugün ekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun önderliğindeki Trabzon heyeti bugün Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’la bir araya geliyor. Trabzon heyeti Bakan Yıldırım’la Ulaştırma Bakanlığı’nın Trabzon’daki Güney Çevre Yolu, Demiryolu, Kanuni Bulvarı ve İkinci Pist konularında fikir alışverişinde bulunacak.
TRABZON’UN FAHRİ HEMŞEHRİSİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar ve Salih Cora, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi’den oluşan Trabzon heyeti bugün 2006 yılında Trabzon Belediye Meclisi, AKP ve CHP gruplarının ortak önergesi ve oybirliğiyle ‘Fahri Hemşehrilik Beratı’ verilen Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’ı ziyaret ederek, mega projeleri masaya yatırıp fikir alışverişinde bulunacak.
RAYLI SİSTEM DE KONUŞULACAK
Toplantıda özellikle Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu tarafından takip edilecek olan Güney Çevre Yolu ve Demiryolu gibi mega projelerin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını sürdürdüğü Kanuni Bulvarı ile İkinci Pist gibi son derece önemli yatırımlar da gözden geçirilecek. Toplantıda ayrıca Raylı Sistem’in de gündeme getirilerek tartışılacağı bilgisine ulaşıldı.İlk yorum yapan olun

Yorumlar