TÜDEMSAŞ’ta Belgelendirme Çalışmaları Sürüyor (Foto Galeri)

TÜDEMSAŞ’ta Belgelendirme Çalışmaları Sürüyor : TÜDEMSAŞ’ın, Avrupa standartlarında Yük Vagonu Bakım ve onarımın işlerinin gerçekleştirilebilmesi için sahip olunması gereken (Entities in Charge of Maintenance) ECM’nin D Fonksiyonu belgelendirme süreci devam ediyor.
Bureau Veritas Türkiye temsilcileri Alessandro Massa Giorgio Lamgheim Bureau Veritas Türkiye Bursa Bölge Müdürü Mümin Özgür ve Demiryolları İş Alanı Yöneticisi Ahmet Can Güçgörmez Şirketin ECM belgelendirilme süreci kapsamında bir ön değerlendirme gerçekleştirdiler. Değerlendirmenin ilk aşamasında şirketin Vagon onarım fabrikası hem dokümantasyon hem de saha uygulamaları bakımından incelendi.
TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan Vagon Onarım fabrikasında gerçekleştirilen inceleme ve değerlendirmelerin ardından ECM Türkiye temsilcileri ile bir araya geldi. Koçarslan,” Demiryolu sektörü içince şirketin önemli bir noktada yer bulabilmesi için uzun süredir yenileme ve belgelendirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün gerçekleştirilen bu ilk denetim sonrasında belgelendirme ve (ECM) sertifikalandırma sürecinin tamamlanmasını umut ediyoruz. Bu çalışmada emeği geçen heyetimize, şirketimiz personeline çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
Uluslararası dolaşımda olan yük vagonlarının bakım ve onarım işlemleri ülkemizin de üyesi bulunduğu OTİF’in (Demiryolu ile Uluslararası Taşıma için Hükümetler arası Organizasyon) ilgili direktiflerine göre sertifikalandırılmaktadır.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar