İzmitin doğusu iki ay perişan

İzmitin doğusu iki ay perişan :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesi inşaatı, Yenişehir Mahallesi’nden M.Alipaşa Mahallesi’ne doğru geldi.Bugünden itibaren Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nın Arda Sokak ile Şehit Selçuk Gökdağ Sokak arası araç trafiğine kapatıldı.


İKİ AY SÜRECEK
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, bu bölgedeki alt yapı çalışması 14 Haziran’a dek devam edecek. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nı kullanan toplu taşıma araçlarının güzergahı da değişti. Toplu taşıma araçları Bağdat Caddesi-Demokrasi Bulvarı güzergahını kullanacak.

ÇOK SIKINTI OLACAK
Tramvay yolu çalışması nedeniyle İzmit’in doğusundaki en önemli caddelerin trafiği kapanması, bu bölgede ulaşımı çok olumsuz etkileyecek. Özellikle şehir içinden Yahya Kaptan’a gidiş geliş büyük sorun olacak. Kentin bu bölümündeki çalışmalar tamamlandıktan sonra, yaz aylarında şehir merkezi de kazılacak. Tramvay güzergahında iş, alt yapı tesislerinin yerini değiştirmekle bitmiyor. Bir de rayların döşenmesi için çalışma yapılacak. Tramvay müteahhidinin hala Yahya Kaptan’dan çıkamadığı düşünülürse, bu sıkıntının ne kadar uzun süreceği de daha rahat anlaşılabilir.

ESNAF İÇİN DE SIKINTI
Tramvay yolu inşaatı için ana caddelerin kazılması, araç trafiğine kapanması, bu bölgedeki esnafları da olumsuz etkileyecek.  Gazi Mustafa Kemal Bulvarı İzmit’in doğusundaki en hareketli ticaret merkezi olarak biliniyor. İki ay süreyle bu bölgede esnafın işleri çok olumsuz etkilenebilir. Öte yandan D-100’de bugün trafik durma noktasına geldi. Sürücüler dakikalarca trafikte bekledi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar