Kocaelispor-Sultangazi Maşı İçin Eskişehir’e Ek YHT Seferi Talebi

Kocaelispor-Sultangazi Maşı İçin Eskişehir’e Ek YHT Seferi Talebi :Kocaelispor’un Sultangazi ile oynayacağı 3.Lig’e çıkma maçının yeri ve tarihinin açıklanmasının ardından beklendiği gibi kentte büyük bir hareketlilik başladı.Hodri Meydan Taraftar Derneği pazar günü Eskişehir Atatürk Stadı’nda oynanacak maç için otobüs kampanyası başlattı, Hızlı Tren’e ek sefer konulmasıyla ilgili girişim yaptı. Çok sayıda taraftarın da özel araçlarıyla maça gitme hazırlığı yaptığı belirtildi. Kent, pazar günü adeta Eskişehir’e göç edecek.


ESKİŞEHİR’E BÜYÜK AKIN
TFF’nin Kocaelispor ile Sultangazi arasında oynanacak 3.Lig’e çıkma Play-Off maçının tarih ve yerini açıklamasının ardından kentte beklendiği gibi müthiş bir haraketlilik başladı. Maçın kulübün 50.kuruluş günü olan 24 Nisan Pazar günü Eskişehir Atatürk Stadı’nda  oynanacağını duyan Kocaelispor hemen hazırlıklara başladı. Kimi özel araç, kimi otobüs, kimi hızlı trenle maça gidecek, pazar günü Eskişehir’e büyük akın olacak.

HEDEF EN AZ 100 OTOBÜS
Hodri Meydan Taraftar Derneği Başkanı Özgür Taşkıran, otobüs kampanyası başlattıklarını, hedeflerinin en az 100 otobüs kaldırmak olduğunu açıkladı. Taşkıran, önceki günden itibaren girişimlere başladıklarını belirterek, “Gebzespor Başkanı İlker Çakır 5 otobüsle kampanyayı başlattı. Hedeflediğimiz sayıya zorlanmadan ulaşacağımızı sanıyorum” dedi. Taşkıran Hızlı Tren’e ek sefer konması için girişimde bulunduklarını da açıkladı.

İKİ SAATTE BİR YHT VAR
Kocaelisporlu taraftarın bir bölümü maça gitmek için Hızlı Tren’i tercih edecek. İzmit’ten Eskişehir’e sabah 07.20’dan itibaren 11.30’a kadar 2 saat arayla YHT var. Maçın bitiminin ardından taraftarlar dönüş için 18.50, 19.30 ve 20.27’de hareket eden YHT’yi tercih edebilecek.  Tren yolculuğu yaklaşık iki saat sürüyor. Bir kişinin gidiş bilet ücreti 34 TL. Otobüs, tren ve özel araçlarla maça gidecek taraftar sayısının 10 bin dolayında olması bekleniyor.

GÜVENLİK KURULU TOPLANIYOR
Pazar günü oynanacak tarihi maçta tribün paylaşımı yarı yarıya mı, yoksa kulüplerin taleplerine göre mi olacak, bilet satışı yapılacak mı yapılmayacak mı,  satış olursa bilet fiyatı ne olacak gibi Play-Off maçıyla ilgili merak edilen tüm sorular bugün Eskişehir İl Güvenlik Kurulu toplantısında görüşülecek. Alınan kararların öğleden sonra açıklanması bekleniyor. Kocaelispor yönetimi ve Hodri Meydan Taraftar Derneği  kararları açıklanır açıklanmaz basın ve sosyal medyadan şehirle paylaşacak.

HODRİ MEYDAN’IN AÇIKLAMASI
Bu arada Play-Off maçıyla ilgili olarak Hodri Meydan Taraftar Derneği yönetimi bir basın bildirisi yayınladı. Açıklama şöyle: “Kocaelispor’umuz 3.Lig’e çıkmak için final maçını 24 Nisan 2016 Pazar günü saat 15.00’te Eskişehir Atatürk Stadyumu’nda Sultangazispor ile oynayacak. Kocaelispor’umuzun kuruluşunun 50. Yılına denk gelen bu özel günde kupayı kaldırıp tekrar güzel günlerin başlangıcını yapacağız. Bu maçla ilgili olarak otobüs organizasyonumuz başlamıştır. Otobüs organizasyonunda daha önceden olduğu gibi bu deplasmanda da Valimiz Sn.Hasan Basri Güzeloğlu, Bakanımız Sn. Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. İbrahim Karaosmanoğlu ile diğer tüm belediye başkanları, siyasiler ve kentimiz iş adamlarımızdan taraftarlarımızın Eskişehir’e daha rahat gitmesi adına desteklerini bekliyoruz. Otobüs temini konusunda 23 Nisan kutlamalarının çakışması sebebiyle sıkıntılarımız bulunmaktadır. Ayrıca Hızlı Tren’e ek sefer konulması için girişimlerimiz sürmektedir. Tüm kentin tek vücut olarak bu maça hazırlanacağına inanıyoruz. Otobüs organizasyonunda yardımcı olmak isteyenler gerek bize gerekse kulübümüzle iletişim kurabilirler. Bilet ve taraftarlarımıza ayrılacak tribün kapasitesi hakkında TFF’den yapılacak resmi açıklamayı bekliyoruz. Bu karşılaşmada yine yeşil-siyah atkı ve formalarımızla tribünleri renklendireceğiz. Kulübümüz bu maça özel olarak uygun fiyatlı forma yaptırmaktadır”


İlk yorum yapan olun

Yorumlar