İstanbulda konut fiyatları metro projeleriyle yükseliyor

İstanbulda konut fiyatları metro projeleriyle yükseliyor :İstanbul Anadolu yakasının bazı ilçelerinde ev fiyatları, metro hattı projeleriyle yükselmeye devam ediyor. İşte o ilçeler


Kartal

2012’de hizmete giren Kadıköy-Kartal metrosu, Kartal’daki konut fiyatlarını artırmaya devam ediyor. Bölgede konutların metrekare fiyatları 2011’de 1500 lira civarındayken, 2016’ya geldiğimizde bu rakam 13 bin lira seviyelerine kadar yükseldi.

Tuzla

Posta’nın haberine göre Tuzla’da metro çalışmaları başladıktan sonra konut fiyatlarında artış yaşanırken Kuzey Marmara Otoyolu’yla arsa fiyatları önemli ölçüde arttı. Bölgede konut projelerindeki fiyatların metrekaresi 2013’te 1250-2 bin 500 lirayken bugün 3 bin 200-4 bin liraya ulaştı.

Pendik

Pendik, Kadıköy- Kartal metrosunun Kaynarca’ya uzatılmasıyla değer kazanıyor. İlginin yoğunlaştığı bölgede gayrimenkul fiyatlarındaki hareketliliğin metroyla daha da artacağı öngörülüyor.

Sancaktepe

İnşaatı süren Üsküdar-Çekmeköy metrosunun ev fiyatlarını artırdığı bölgelerin başında Sancaktepe geliyor. Bölgedeki metrekaresi 1500-2000 lira olan ev fiyatları metroyla birlikte 4 bin lira seviyelerine kadar çıktı.

Çekmeköy

Çekmeköy’de 2012 yılında metrekare birim fiyatı 2 bin 500 liradan ev alınabiliyordu. Günümüzde ise metrekare birim fiyatları 3 bin liraya kadar yükseldi. Bu artışın Üsküdar Çekmeköy metrosunun açılmasıyla devam etmesi bekleniyor.

Ümraniye

Üsküdar Çekmeköy metrosunun en çok yaradığı bölgelerden biri Ümraniye. İlçede satılık konutların metrekaresi 2014’te 2 bin lira seviyelerindeyken, bugün bölgede metrekaresi 20 bin lira dolaylarında lüks konutları görmek mümkün.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar