Metrobüs motor arızası nedeniyle yanmış

Metrobüs motor arızası nedeniyle yanmış :İstanbul Edirnekapı durağında bakım garajına giderken yanmaya başlayan metrobüsün mazot borusunun delindiği belirlendi.


İstanbul’da geçen hafta motor arızası nedeniyle Edirnekapı’daki bakım garajına gittiği sırada alev topuna dönen metrobüste çıkan yangının sebebi belirlendi. Yangının ayrıntıları İstanbulluların ne kadar büyük bir tehlike atlattığını da gözler önüne serdi. İETT yetkililerinden alınan bilgiye göre, yangın metrobüsün mazot borusunun delinmesi sonucu mazotun klima gazıyla alev almasıyla çıktı.

Aracın sinyal vermesi üzerine çıkan dumanı fark eden şoför, metrobüsü park için ayrılan kısma çekip, yangın tüpüyle müdahale etmek için yerinden fırladı. Ancak büyük bir hızla yayılan yangın, yaklaşık 4 dakikada aracı küle çevirdi. Hatta şoförün, koltuğunda duran ceketi ve cep telefonu da yandı.

PATLAMALAR HAVA TÜPLERİNDEN

Bu arada yangın sırasında meydana gelen patlamaların lastiklerinden değil, aracın içindeki hava tüplerinden kaynaklandığı açıklandı. Üç gün önce yaşanan olayda, E-5 Karayolundaki metrobüs yolunda seyreden metrobüs, topkapı durağı yakınlarında alev almıştı ve kısa sürede küle dönmüştü.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar