Sivas Defterdarı Yazar ve Kurmay Heyeti TÜDEMSAŞ’ı Ziyaret Etti

Sivas Defterdarı Yazar ve Kurmay Heyeti TÜDEMSAŞ’ı Ziyaret Etti : TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Koçarslan, makamında ağırladığı Defterdar Mehmet Yazar ve beraberindeki Heyete şirketimiz faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı.


Tüdemsaş Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, TÜDEMSAŞ’ın yaptığı yatırım hamleleri ile demiryolu sektörüne birçok yenilik kazandırdığını söyledi. Koçarslan, ” TÜDEMSAŞ’ın yönetim anlayışındaki farklılaşma, tezgah/tesis yenileme çalışmaları ve sahip olduğu uluslararası sertifika/kalite belgeleri ile son yıllarda kendinden söz ettirdiğini söyledi.

TSI standartlarına uygun yük vagonlarının üretiminin gerçekleştirildiği Vagon Üretim Fabrikasını, Vagon Onarım Fabrikasını gezen Defterdar Mehmet Yazar ve beraberindeki Heyet TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan’dan Ar-ge çalışmaları ve üretim planlaması hakkında bilgi aldı. Sektörün yurt içinde gerektirdiği her türlü sertifikaya sahip olan TÜDEMSAŞ’ta kurumsal kapasitenin artırılması ve modernize edilen fabrika sahaları, üretim hatları, kalite kontrol laboratuvarları ve malzeme stok sahaları yerinde görüp,TSI’lı yeni nesil yük vagonlarını inceledi.

Defterdar Mehmet Yazar, TÜDEMSAŞ’ın oldukça modern bir şirket olduğunu 77 yıldır Demiryollarına hizmet eden TÜDEMSAŞ’ın bundan sonrada aynı tempo ve azimle hizmet edeceğine inandıklarını söyleyerek Sayın Genel Müdürümüz Yıldıray Koçarslan Bey’in şahsında yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm personele teşekkür ediyorum. ”dedi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar