Afyonkarahisar – Uşak Kesimi ile Afyonkarahisar Direk Geçişi Projesi ihalesini kazanan firma sözleşme için davet edildi

TCDD Afyonkarahisar – Uşak Kesimi ile Afyonkarahisar Direk Geçişi Projesi ihalesini kazanan firma sözleşme için davet edildi

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün 2014/5219 KİK numaralı ve yaklaşık maliyeti 1.254.624.003 TL olan Ankara – İzmir Hızlı Tren Projesi kapsamındaki Afyonkarahisar – Uşak (Banaz) Kesimi (Km 194+325 – Km:268+000 Arası) ile Afyonkarahisar Direk Geçişi Altyapı İnşaatı Yapım İşi ihalesini kazanan Doğuş İnşaat – Tekfen İnşaat ortak girişimi sözleşme için davet edildi. Ortak girişim ile 878.999.998 TL üzerinden sözleşme imzalanması bekleniyor.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.