CER İcra Müdürü Libor Lochman, Genel Müdür Apaydın’ı ziyaret etti

CER İcra Müdürü Libor Lochman, Genel Müdür Apaydın’ı ziyaret etti : Ziyaret kapsamında, Yeniden Yapılanma Komisyonu ile Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı temsilcilerinin katıldıkları bir toplantı gerçekleştirildi.Avrupa Demiryolu ve Altyapı Şirketler Topluluğu’nun (CER) İcra Müdürü Libor Lochman ve CER’de Çevre Ekonomisti olarak görev yapan Ethem Pekin, 3 Mayıs 2016 tarihinde Genel Müdür İsa Apaydın’ı ziyaret etti.

Karşılıklı görüş alışverişlerinin gerçekleştiği toplantıda Yeniden Yapılanma Komisyonu tarafından Türkiye’ de gerçekleştirilecek olan demiryolu sektörünün serbestleşmesi hakkında gelinen nokta anlatıldı. Cer İcra Müdürü Lochman ise, CER’in faaliyetleri, Avrupa Birliği (AB) Demiryolu Mevzuatları, Dördüncü Demiryolu Paketi, AB ülkelerindeki altyapı erişim ücretleri hususlarında bilgiler verdi. Lochman Türkiye’de gerçekleşen demiryolu yatırımlarının etkileyici olduğunu belirtti. Toplantıda Bakü-Tiflis-Kars Projesinin son durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Lochman, CER’in önemli bir üyesi olarak TCDD’nin önümüzdeki dönemde CER’in toplantılarına ve faaliyetlerine daha fazla katılım sağlamasının ve demiryolu sektöründeki potansiyel işbirliği alanlarının genişletilmesinin faydalı olacağını belirtti.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar