Hızlı Tren Seti Alımı İhale Çalışmaları Hızla Sürüyor

TCDD Hızlı Tren Seti Alımı İhalesi 1. paket 10 adet hızlı tren seti İKB kredisi ile alınacak

T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan. 10 Adet Hızlı Tren Seti alımı kapsamındaki 10 Adet Hızlı Tren Seti ihalesine çıkılabilmesi için çalışmalar hızla sürdürülüyor.

İslam Kalkınma Bankası onayından sonra TCDD Yönetim Kurulu onayı alınacak.

Gerekli onayların alınmasından ve çalışmaların tamamlanmasından sonra ihaleye çıkılacak.

Alınacak setlerin acil olması nedeni ile Kalkınma Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı ile kredi anlaşmasının imzalanmasına yönelik çalışmalarını hızlandırdı.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

1 Comment

  1. Bu setlerin en az iki tanesi hibrit olursa İstanbul Adana Gaziantep arasında, istanbul Kayseri arasında yada ilerki dönemlerde Sivas yolu bitince İstanbul Erzurum kars arasında YHT konforu ile ulaşım sağlanabilir.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.