Kocaeli Büyükşehir Tramvay Hattını 8 Kilometre UzatacakKocaeli Büyükşehir Tramvay Hattını 8 Kilometre Uzatacak :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit’te inşa çalışmaları süren tramvay hattını uzatma kararı aldı. 8 kilometrelik bir uzatma ön gören belediye 16 Haziran Perşembe günü ihale gerçekleştirecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2009 yılından bu yana vaat edilen tramvay projesi çalışmaları bir süre önce başladı. Kent genelinde pek çok olumsuzluğa sebep olan tramvay projesi kapsamında 12 alkollü mekanın yer aldığı Barlar Sokağı’nın bir bölümündeki binalar kamulaştırıldı ve kamulaştırılan binalar yıkıldı. Barlar Sokağı’nda çalışmalar sürerken Yahya Kaptan’da da çalışmalar başladı. Yahya Kaptan’da ve çevresinde devam eden tramvay çalışmaları nedeniyle bir süredir bölgede trafik yoğunluğu yaşanıyor.

SONDAJ VE ZEMİN ETÜDÜ

2017 yılının başında hizmete girmesi beklenen tramvayla ilgili geçtiğimiz günlerde bir gelişme yaşandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İhale İşleri Şube Müdürlüğü, tramvayın uzatılması için ihale açtı. Otogar-Yahya Kaptan, Kaymakamlık-Namık Kemal Lisesi-Doğu Kışla, Valilik, Fuar, Yeni Cuma-Fevziye Camii-Gar-Sekapark olmak üzere 14 kilometrelik 11 istasyondan oluşan İzmit tramvayına 8 kilometre daha ek yapılması planlanıyor. 16 Haziran Perşembe günü saat 14.30’da yapılacak ihaleyi kazanan firma güzergah ve zemin etütleriyle birlikte sondaj çalışmalarını yapacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.