Metrobüs tacizcisi linçten zor kurtuldu

Metrobüs tacizcisi linçten zor kurtuldu :Metrobüste yanına oturduğu genç kızı taciz eden Ahmet Çapkın, tacizi gören yolcular tarafından fena halde dövüldü, sonra da polise teslim edildi. Yaşadığı şok yüzünden tacizciye tepki veremeyen genç kız, sosyal medyada isyan etti. Genç kızı elle taciz ettiği iddiasıyla yolcuların dövdüğü Ahmet Çapkın (35), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Önceki gece Söğütlüçeşme’den Avcılar’a giden metrobüsteki yolcular, TÜBİTAK’ta uzman olarak çalıştığı iddia edilen Ahmet Çapkın’ın yanında oturan genç kızı taciz ettiğini fark edince büyük tepki gösterdi. Tacizciyi genç kızın yanından kaldırıp aşağıya indiren yolcular, tekme Tokat vurmaya başladı. Çapkın’ı bir hayli hırpalayan yolcular, daha sonra olay yerine gelen polislere teslim etti.
Levent Polis Karakolu’nda verdiği ifadesinin ardından savcılığa sevk edilen Ahmet Çapkın (35), sevk edildiği mahkemece tutuklanarak Metris cezaevi’ne gönderildi.
Milliyet’in ulaştığı Çisem Dağdelen, “Hayatımın şokunu yaşadım” dediği olayı şöyle anlattı: “Eve dönmek için metrobüse bindim. Telefonumla oyalanıyordum. Bir süre sonra bir elin bacaklarımda, göbeğimde, belimde ve cinsel organımda gezdiğini hissettim. Önce yanıldığımı sandım. Devam ettiğini fark ettiğimde çok korktum. Sesli olarak tepki veremedim, iyice cama doğru kaydım. Şahıs elindeki çantası ve ceketiyle elini kamufle ediyordu. O an şoke olmuştum. Adeta tutuldum. Ailem, nişanlımın ailesi ve bir çevrem var. Tüm bunları düşünüp, ses çıkaramadım.”
‘Kız arkadaşım’
Tepki veremese de diğer yolcuların rahatsız edildiğini anladığını dile getiren Dağdelen, “Şahsı yanımdan kaldırdılar ve ‘Elin neden orada? Utanmıyor musun taciz etmeye?’ dediler ve metrobüsten indirdiler. Daha sonra adamı bir hayli dövdüler. ‘Bu benim kız arkadaşım’ falan demiş. Oysaki bu adamı uzaktan yakından tanıdığım yok” dedi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar