Nadır’ı BURULAŞ işletecek

Nadır’ı BURULAŞ işletecek :Orhangazi Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısında ilçenin doğayla iç içe olan, ancak yıllardır işletilmesiyle ilgili istenilen seviyeye ulaşılamayan Nadır sosyal tesislerinin 5 yıl süreyle Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BURULAŞ’a kiralanması kararlaştırıldı. Böylece, kaliteli ve ucuz hizmetleri ile öne çıkan BURULAŞ’ın Orhangazi’deki ilk hizmet noktası belirlenmiş oldu.
Orhangazi Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısını Belediye Başkanı Neşet Çağlayan başkanlığında yaptı.
NADIR BURULAŞ’A KİRALANDI
Belediye Meclisi’nin en önemli konusu Nadır piknik alanı içindeki bazı bölgelerin geçici olarak kiralanması oldu. Meclis, Nadır’daki bazı alanları piknik ve mesire yeri olarak kullanılması amacıyla Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne 5 yıl süreyle tahsis edilmesini kararlaştırdı. Oy birliği ile alınan karardan sonra, Nadır’daki restoranın Büyükşehir Belediyesi şirketi olan ve hizmetleri ile takdir toplayan BURFAŞ tarafından işletileceği öğrenildi.
YUNUSLU PARK’A YENİ İSİM
Orhangazi’de Camikebir Mahallesi’nde bulunan ve yapıldığı yıllarda ilçenin en büyük çocuk parklarından birisi olarak bilinen Yunuslu Park’ın isminin değiştirilmesi yönündeki talep Meclis gündeminde ilk sırayı aldı. Belediye Meclisi, bu talep doğrultusunda çalışmaların yürütülmesi için konuyu İmar Komisyonu’na havale etti.
ZABITA’YA 3 YENİ ARAÇ
Meclis, Orhangazi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde kullanılan ve ekonomik ömrünü dolduran iki aracın satılmasına karar verdi. Encümen’e yetki verilerek Zabıta Müdürlüğü’ne kamyonet tipi 3 araç alınması da oy birliğiyle kabul edildi. Belediye bünyesinde yeni kurulan Destek Hizmetleri Müdürlüğü görev, yetki ve çalışma yönetmeliği ise Hukuk Komisyonu’na havale edildi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar