Milli yük vagonu gurur kaynağı oldu

Milli yük vagonu gurur kaynağı oldu :Sivas Valisi Davut Gül, TÜDEMSAŞ tarafından üretilecek milli yük vagonunun ülkenin gurur kaynağı olduğunu belirtti.
TÜDEMSAŞ’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Vali Gül, kurumu ziyaret ederek TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ve diğer yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. TÜDEMSAŞ’ın Sivas’ın lokomotif kuruluşlarından birisi olduğunu belirten Gül, “TÜDEMSAŞ’ı bir adım ileriye nasıl götürebiliriz, Sivas ekonomisine daha fazla nasıl kazandırabiliriz, şehrin TÜDEMSAŞ’tan faydalanma imkanı daha fazla nasıl olabilir? Bu konuda oturup çalışacağız.” ifadelerini kullandı.
TÜDEMSAŞ’ın geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte, milli ekonomiye katkı sunacak bir kuruluş olduğuna dikkati çeken Gül, özellikle kurumun 2023 hedeflerine tam anlamıyla hazırlanmasının hem Sivas hem ülke için önemli bir kazanım olduğunu dile getirdi.
“Milli yük vagonu gurur kaynağımız”
TÜDEMSAŞ’ın rekabet edebilir, dünyayı ve Türkiye’yi okuyabilen, dünyanın ihtiyaçlarına kendini hazırlayan bir kurum olduğunu anlatan Gül, şunları kaydetti:
“İnşallah 2. Organize Sanayi Bölgesi’nin faaliyete girmesiyle özellikle TÜDEMSAŞ’a iş yapan, yan sanayi olarak faaliyet gösteren yatırımcılara yer tahsisi yapmamızla birlikte, TÜDEMSAŞ beklediğimiz, istenilen atılımı yaparak, ülkemize ve Sivasımıza ciddi katkıları olacak. Milli Tren Projesi kapsamında yer alan Milli Yük Vagonu bizim ulusal projelerimizden biri, burada üretimine başlanmış bir vagon. Daha önemlisi, dünyada son teknoloji kullanılarak rekabet edilebilir, bizzat bizim dizayn ettiğimiz, bizim ürettiğimiz, teknolojisini bizim oluşturduğumuz vagon gurur kaynağımız oldu.”
“Çalışan sayısını 5 bine çıkarmayı hedefliyoruz”
TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan ise şehre kazandırılan yeni istihdam alanları, milli yük vagonu ve şirketin yeni geliştirdiği özel vagonlar hakkında bilgi verdi.
TÜDEMSAŞ’ın Sivas ekonomisi için önemli bir kurum olduğuna işaret eden Koçarslan, “İlk amacımız 2018 yılı içerisinde demiryolu sektöründe çalışan sayısının taşeronlarımızla birlikte 5 bin kişiyi bulması. Bin 500 civarında elemanımız var, Sivas’ta bize iş yapan firmalarla birlikte şu anda 2 bin 400’lü rakamlardayız. İki yıl içinde bu rakamı 5 binlere çıkarmamız lazım.” değerlendirmesinde bulundu.
Koçarslan daha sonra Vali Gül’e fabrikayı gezdirerek bilgi verdi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar