Demiryolcular iftarda buluştu

Demiryolcular iftarda buluştu :TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Behiçbey’deki Demirspor Tesislerinde personele iftar yemeği verdi.
UDH Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, TCDD Eski Genel Müdürü Süleyman Karaman, Bakanlık bürokratları, Kamu Kurum ve Kuruluşların genel müdürleri ile Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı programda konuşan Apaydın, 2023 hedeflerini başarmak için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi.
Konuşmasına “Edirne’den Kars’a Samsun’dan İskenderun’a kadar ülkemizin dört bir köşesinde emek veren tüm arkadaşlarımıza sevgilerimizi ve selamlarımızı gönderiyorum.” diyerek başlayan Apaydın, hükümetlerin desteği ile son yıllarda demiryollarına ayrılan ödeneklerle büyük yatırımlar yapıldığını, Ankara – Eskişehir – İstanbul, Ankara – Konya ve Konya – Eskişehir – İstanbul Yüksek Hızlı Trenleri başta olmak üzere hayata geçirilen her demiryolu projesinin ülkemizin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatını derinden etkilediğini belirtti.
“DEMİRYOLCULAR MEMLEKETİN İSTİKBALİ İÇİN HER TÜRLÜ ÖZVERİYİ GÖSTERMEYE HAZIRDIR”
Demiryolu ailesinin, Yeni Türkiye’nin inşasında büyük rol oynayan demiryolu sektörünün çok kısa zamanda Avrupa Birliği standartlarını yakalamasının haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığına işaret eden Apaydın “Bunu doya doya yaşamak bizim hakkımız. Çünkü benim gibi uzun yıllar demiryollarında görev yapan tüm demiryolcular, bu gelişmenin ne denli önemli ve kıymetli olduğunu, nereden nereye geldiğimizi çok iyi bilmektedir. Demiryolcular olarak, yokluğu da varlığı da tattık. En ücra istasyonlarda çaresiz kaldığımız günler oldu. Ama en zor koşullarda treni hiç durdurmadık. Trenin tekerleği tam 160 yıldır dönüyor, ülkemiz kalkınmasına hizmet ediyor. Ne mutlu bizlere… Aramızda bulunan genç mesai arkadaşlarım çok şanslılar. Onlar, ülkemizin en dinamik sektörlerinden birisi haline dönüşen demiryolu sektöründe çalışıyorlar, demiryolunun altın çağını yaşıyorlar. Ne mutlu onlara” dedi.
Yüksek hızlı ve hızlı demiryolu hatlarının işletmeye alındığını, yolların yenilendiğini ve modernize edildiğini ifade eden Apaydın şöyle devem etti: ” Araç filomuz gençleşiyor. Sanayi ve ekonomiye katkı sağlayan lojistik merkezler kuruluyor. Demiryolu teknolojisini üreten, yan sanayisi sürekli gelişen bir ülke haline geldik. Hiç kuşku yok ki bu başarı da en büyük sermayemiz 160 yıllık köklü geçmişimiz, demiryolu kültürümüz ve demiryolcuların trene olan bağlılığıdır. Bu nedenle tüm demiryolcu arkadaşlarıma ne kadar teşekkür etsek azdır. Ülkemizi, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023 hedeflerimizi de başarmak için hep birlikte var gücümüzle gücümüzle çalışacağız. Bu meşakkatli yolculukta en büyük güvencemiz sizlersiniz. Milli Mücadele zamanında memleketin istiklali için kurşun yağmurlarına aldırmadan trenlerini işleten demiryolcuların, şimdi de memleketin istikbali için her türlü özveriyi göstermeye hazır olduklarına gönülden inanıyorum.”
Konuşmasının sonunda, Demiryolunun Serbestleşme sürecine de değinen Apaydın, TCDD Taşımacılık A.Ş’nin 14 Haziran 2016 tarihi itibariyle kurulduğunu açıkladı.1 Comment

  1. yönetimin,çalışanlara iftar yemeği vermesi, iyi bir uygulamadır.lakin masa memurundan ziyade kurumun çilesini çeken faal personele verilmesi çok daha uygun olacaktı.zor şartlarda kırıtık görevleri yürüten fedakar faal çalışanların iftara çağrılması,masabaşında çalışanları davet edilmesinden çook daha önemlidir ve gereklidir

Yorumlar