Osmangazi Köprüsünde Ambulanstan Bile Ücret Alınıyor

Osmangazi Köprüsünde Ambulanstan Bile Ücret Alınıyor  :Nurol-Özaltın-Makyol-Astaldi-Yüksel-Göçay konsorsiyumu ile 2035 yılına kadar işletilecek olan Osmangazi Körfez Geçiş Köprüsü’nden geçen ambulanslardan, itfaiye araçlarından bile ücret alındığı ortaya çıktı.
Açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan Osmangazi Köprüsü’nde geçişler Ramazan Bayramı boyunca ücretsiz sağlanmıştı. Devlet tarafından Osmangazi Köprüsünden günlük 40 bin araç geçişi ise garanti altına alınarak bu sayının altında geçişlerde ise devlet şirkete ödeme yapmayı da taahhüt etmişti. Ancak Osmangazi Köprüsü’nden ambulans ve itfaiye gibi acil müdahale araçlarının geçişlerinden de ücret alındığı öğrenildi. Acil hasta sevklerinde ambulanslardan normal araç ücreti alınırken bu ücret Sağlık İl Müdürlüklerinin kasasında çıkıyor. Bir olaya müdahale edilmesi içinse önceden verilen bir numara aranarak bilgi verilmesi halinde geçiş için bir peron bildiriliyor ve araç buradan ücretsiz geçiş sağlayabiliyor. Ancak bu esnada yapılan telefon trafiği esnasında da araçlar hayati önem taşıyan zamanı kaybedebiliyorlar. Bu durum otoyollar için de geçerli. Otoyollardan geçişlerde de ambulanslardan kilometre başına ücret tahsil ediliyor.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.