TCDD Taşımacılık A.Ş yatırımlarının finansmanı belli oldu (Özel Haber)

TCDD Taşımacılık A.Ş yatırımlarının finansmanı belli oldu :Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları yatırımlarının finansmanı 4 Haziran 2016 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.
Buna göre…
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının yüksek hızlı ve hızlı tren taşımacılığı için yaptığı demiryolu altyapı yatırımları,tasarrufundaki hatların çift veya çoklu hat hâline getirilmesi ve iltisak hatları yapımı ile bunların elektrifikasyon, sinyalizasyon ve telekomünikasyon tesisleriyle donatılması yatırımları, tasarrufundaki demiryolu altyapısının yenilenmesine ve iyileştirilmesine ilişkin yatırımları, yılı yatırım programı ile ilişkilendirilir ve Bakanlık bütçesinde söz konusu yatırımların finansmanını karşılamak amacıyla gerekli ödenek öngörülür. Sermayesine mahsuben TCDD’ye ödenir.
İltisak hattı yapımı talep edilmesi hâlinde; yapılacak iltisak hattının gerektirdiği taşınmazlar, kamulaştırma bedeli talep edenden tahsil edilerek TCDD tarafından kamulaştırılır ve kırk dokuz yılı geçmemek üzere talep edenin lehine bedelsiz olarak irtifak hakkı tesis edilir. Kullanım süresinin sonunda söz konusu taşınmazlar üzerinde inşa edilmiş bütün varlıklar başka bir işleme gerek kalmaksızın TCDD’nin mülkiyetine geçmiş sayılır. Bu varlıklar için TCDD tarafından herhangi bir bedel veya tazminat ödenmez.


 


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar