Tramvay Çalışmaları, M.Ali Paşa Mahallesi Sakinlerini Kızdırdı

Tramvay Çalışmaları, M.Ali Paşa Mahallesi Sakinlerini Kızdırdı :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin tramvay projesiyle ilgili çalışmaları, İzmit Yenişehir Mahallesi’nin ardından, M.Ali Paşa Mahallesi’nin de bütün düzenini değiştirdi.Aylardır toz toprak içinde bulunan M.Ali Paşa Mahallesi’nde işleri durma noktasına gelen esnaflar, burunlarından soluyorlar.
BULVAR PERİŞAN
Tramvay yolu çalışması nedeniyle yaz başında kazılan Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’ndaki esnaflar, bu çalışma yüzünden işlerinin yüzde 70 oranında düştüğünü, bazı iş yerlerinin kapandığını söylüyorlar. Tramvay çalışması nedeniyle, toplu taşıma güzergahı da değiştiği için bölge esnafı çok olumsuz etkilendi.
ÇOK YAVAŞ GİDİYOR
M.Ali Paşa esnafları bölgedeki çalışmanın çok yavaş ilerlemesinden yakınıyor. Büyükşehir’in inşaatı yapan müteahhide hiç baskı uygulamadığını belirten esnaflar, “Bu bölgedeki iş şimdiye kadar çoktan bitmiş olmalıydı. Bayram tatili, 15 Temmuz olayları derken, günlerce çalışma yapılmadı. Aylardır toz toprak içindeyiz. Bu caddelerden insan geçmiyor. Biz çok mağdur olduk. Büyükşehir yetkililerinin gelip halimizi görmelerini istiyoruz.” diyorlar.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar