TÜDEMSAŞ Avrupaya Yük Vagonu İhraç Edilecek

tudemsas rgns yuk vagonu
tudemsas rgns yuk vagonu
Abone Ol  


Sivas Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren TÜDEMSAŞ tarafından üretilen vagonların Avrupa’ya ihraç edileceği bildirildi. Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi AŞ (TÜDEMSAŞ) Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Sivas Valisi Davut Gül’e, şirket bünyesinde Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren tesisleri gezdirerek, üretimle ilgili bilgi verdi.

Vali Gül, gazetecilere yaptığı açıklamada, 4 firmaya ait 6 tesis gezdiklerini söyledi.
Sivas’ın, demiryolu vagon sanayisinde bir merkez olduğunu vurgulayan Gül, şöyle konuştu:
“Bu merkezimiz, gerek kalite belgesinde gerekse ihracatıyla belli bir yere kadar geldi. TÜDEMSAŞ’ın önderliğinde Sivas’ın demiryolu vagon sanayisinde merkez olması, Sivas’ın bir kazancı. Dolayısıyla Sivas bu anlamada kabuğunu kırıyor. Bizim bundan sonra yapacağımız ihracatlarla Avrupa başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun demiryolu vagon sanayisi denildiğinde Sivas, üzerinde konuşulan birkaç merkezden biri olacak. Ayrıca bu tesislerimizde kullanılan teknoloji, yerli ve milli teknoloji. Bu da hem Türkiye hem de dünyada parmakla gösterilen bir teknoloji.”

‘Çok kısa süre sonra başlayacak’

Koçarslan da üretimde emeği geçenlere teşekkür etti. Yük vagonu imalatı yapan firmanın genel müdürü Nurettin Yıldırım da ekonomiyi canlı tutmak için çalıştıklarını ve yatırımlarını hızlandırdıklarını söyledi. Yıldırım, Avrupa’ya vagon ihracatı konusunda ise şunları kaydetti:
“Hedefimiz, Türkiye’de vagon sanayisinde söz sahibi olabilmek. Elimizden geldiği kadar da üretilen her parçayı yerli ve milli yapabilmek. Avrupa’ya vagon ihracatı konusunda çalışmalarımız devam ediyor, sertifikasyon sürecimiz bitti. Anlaşmalarını imzalamak üzere olduğumuz projelerimiz var. Çok kısa süre sonra ihracat başlayacak. İnşallah çok yakın zamanda ‘Avrupa’ya vagon ihraç ediyoruz’ diyebileceğiz.”

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar