Eğlence yeri sahipleri Ankaraya gidiyor

Eğlence yeri sahipleri Ankaraya gidiyor :Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Tramvay Projesi kapsamında iş yerleri yıkılan, kaphatılan işletmeleri için şimdiye kadar yaptıkları yer konusundaki müracaatları sonuçsuz kalan işletmeciler, seslerini bu kez Ankara’daki yetkililere duyurmaya çalışacak.
Bar işletmecileri Ankara’ya giderek, AK Parti Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Erol Kaya ile görüşecek.
“ART NİYETLİ TAVIR VAR”
Kocaeli Eğlence Yerleri Yatırımcıları Derneği (KEYDER) çatısı altından toplanan bar işletmecileri dün Eski Kafe’de basın açıklaması yaptı. İş yeri kapatılan bar esnaflarından Serkan Güyük, tüm işletmeciler adına yaptığı açıklamada, “Bahane uydurularak iş yerlerimiz yıkılmak isteniyor. Beni nasıl atıyorsun ne hakla böyle bir şey yaparsın. Bana bir yer göster öyle çıkaracaksan çıkar dedik diye bize bunları reva görüyorlar. Bizim istediğimiz yerin hukuken de bir sıkıntısı yok, en acı durum da bu aslında. Orayı da illa ki birine verecekler. Art niyetli davranıyorlar. Beşinci kez randevu istiyoruz, ama artık isimleri ezberlemişler. Karaosmanoğlu randevu vermiyor, Vali randevu vermiyor. Nevzat Doğan’la en son görüşeli 8 ay oldu. Güray Oruç ‘Bizlik bir şey yok’ diyor. İzmit Belediyesi’nin ruhsat vermesi dahilinde olan bir binaya sen ruhsat vermiyorsun. Bu şehri, bu Belediye’yi kim yönetiyor. AKP İl Başkanlığı ise bayramdan hemen sonra konuya ilişkin açıklama yapacağını söyledi” dedi.
KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞECEĞİZ
Büyükşehir Genel Sekreterliği’nin Nevzat Doğan’ın ‘Bizlik bir şey yok’ açıklamalarının ardından kendileriyle iletişim kurduğunu belirten Güyük, şunları söyledi:
“Ruhsat istenilen bina İzmit Belediyesi’nin ruhsat alanı ve hali hazırda etrafında da çeşitli işletmeler çalışıyor. Nevzat Doğan ise ‘Ben baskı altındayım, bana ruhsat verme diyorlar’ dedi. Peki bunu diyen kişi kim? Büyükşehir Genel Sekreterliği ile konuşuyoruz ‘Hemen verilsin’ diyor. AKP İl Başkanlığı ‘Öyle saçma şey mi olur’ diyor. Genel Sekreterlik Karaosmanoğlu’nun ‘Ben size yer gösteremem ama uygun yer bulursanız yardımcı oluruz’ sözünü hatırlatıyor. Ama biz Karaosmanoğlu’nun Doğan’a ‘Ruhsat vermeyeceksin’ dediğini biliyoruz. Kafe açmak için başvurdum ona da itfaiye yönetmeliği falan dediler, yine izin vermediler. Ankara’ya Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için gidecektik. Biz aynı zamanda AKP’den biriyle de konuşmak istiyoruz. AKP’de İlçe Belediyeleri’ni koordine eden bir merkezi var. Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ile de görüşmeyi planlıyoruz. Onlardan da bir randevu talebimiz var. Bu hafta içi Ankara’da olacağız. Zeki Aygün’ün danışmanı ile de görüşmeyi planlıyoruz”.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.