TCDD lise ve önlisans mezunu 108 daimi işçi alım başvuruları başladı

TCDD lise ve önlisans mezunu 108 daimi işçi alım başvuruları başladı: T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından lise ve önlisans mezunu 108 daimi kamu işçisi alım başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 29 Eylül 2016, illere göre kadro dağılımı, başvuru şartları ve detaylı bilgi haberimizde.
T.C. Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü lise ve önlisans mezunu 108 daimi kamu işçisi alımı başvuruları başladı. TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü bünyesinde belirsiz süreli (daimi) işçi statüsünde çalıştırılmak üzere 108 personel alımı yapılacak. T.C. Devlet Demiryolları tarafından 41 Makinist, 13 Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörlüğü, 34 Tren Teşkil İşçiliği, 16 Demiryolu Hattı Bakım Onarımcısı ve 4 Elektrikçi olmak üzere toplam 108 daimi kamu işçisi alımı gerçekleştirilecek.TCDD Genel Müdürlüğü 108 daimi işçi alımına başvurular bugün yani 20 Eylül 2016 tarihinde başlayıp 29 Eylül 2016 tarihinde sona erecek. Başvurular İŞKUR il müdürlüklerine ya da İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. İlanlara meslek liselerinin Raylı Sistemler bölümleri ile meslek yüksekokullarının Elektrik, Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik gibi kadro pozisyonlarına göre istenilen bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecekler.  TCDD tarafından alınacak 108 sürekli işçi kadrosunun illere göre dağılımını ve pozisyonlara göre istenen mezuniyet bölümlerini incelemek, ilan metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.