Türkiyede raylı sistem alanında büyük bir potansiyel varTürkiyede raylı sistem alanında büyük bir potansiyel var :Bombardier Transportation, Berlin’de düzenlenen InnoTrans 2016 Ulaşım Teknolojileri Uluslararası Fuarı’nda trenlerden, metro ve sinyal sistemlerine kadar yeni ürünlerini de tanıttı.
Hızla büyüyen şehirlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanan ‘Movia Maxx’ metro platformu, Innotrans 2016’da ilk kez sergilendi. Movia Maxx metro, işletimecilerin farklı ihtiyaçlarına adapte edilebilen, modüler ve esnek tek çözüme dayalı maksimum değerleri sunuyor. Movia Maxx metro platformu, yolcu kapasitesi, enerji tüketimi, güvenilirlik ve ulaşılabilirlik anlamında en ideal maliyetleri sunmak üzere tasarlanıyor.
Yeni Talent 3 trenleri ise işletim esnekliğine yönelik sorunları çözüyor ve Primove bataryalı ilk Elektrikli Tren Seti (EMU) olarak öne çıkıyor. Talent 3 platformu, enerji etkinliği ve gelişmiş bakım kolaylığı ile işletim esnekliği sağlıyor. Talent 3, Avrupa çapında ideal bir tren olarak ön plana çıkıyor. Avrupa tren kontrol sistemi (ETCS) donanımıyla, Avrupa’nın çeşitli raylı sistemlerinde kullanılma özelliğine sahip olan Talent 3, Bombardier Primove lityum-iyon batarya sisteminin, elektrikli çoklu Talent trenleri ile ilk kez kullanılmasını da sağlıyor. Talent 3 trenlerinin Türkiye’de de raylara çıkması hedefleniyor.
ÇÖZÜM ORTAĞI OLMAK İSTİYORUZ
Bombardier Transportation’ın Başkanı Laurent Troger, fuarda yaptığı konuşmada, InnoTrans 2016’yı müşterileriyle iletişimde olmak ve onların ihtiyaçlarını daha iyi anlayabilmek için bir fırsat olarak gördüklerini söyledi. Troger, “Dünyanın dört bir yanından fuara katılım oldu. TCDD başta olmak üzere Türkiye’den de fuara yüksek katılım var. Bombardier olarak Türkiye’nin raylı sistemlerde yaptığı yatırımlarda çözüm ortağı olabilmek adına çalışmalarımıza kesintisiz devam ediyoruz” dedi.
Bombardier Transportation’ın Türkiye Yönetim Direktörü Furio Rossi de “Türkiye’de 2023 yılına kadar raylı sistemler ve alt yapı için 45 milyar doları aşan bir yatırımın yapılacağı belirtiliyor. Öte yandan pek çok yeni proje de bulunuyor” diye konuştu.
TÜRKİYE’YE 100 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Türkiye’de yüksek hızlı ve bölgesel trenler, lokomotifler, sinyal ekipmanları, metrolar ve tramvaylar gibi raylı sistemler segmentlerinde son kalite standartlarında, en son teknoloji ürünleri sağlamak için kararlı olduklarını vurgulayan Rossi, şöyle devam etti: “Yeni yatırımlarla Türkiye’deki gelişmelere inancımız sonsuz. Zaten yerli üretim yapan Bozankaya ile de iş ortaklığı yapıyor olmamız bunun en büyük göstergesi. Yaklaşan 80 adet Yüksek Hızlı Tren ihalesi için TCDD tarafından seçildiğimiz takdirde Bombardier ve Bozankaya olarak ortaklığımız çerçevesinde, Ankara’da yepyeni bir üretim tesisiyle birlikte Türkiye’ye yaklaşık 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Halihazırda Bozankaya ile Ankara Sincan’da bulunan tesiste yatırımlarımıza başlamış bulunuyoruz.”
Türkiye’de raylı sistem alanında oldukça büyük bir potansiyel olduğunu belirten Rossi, Talent 3 treninin Türkiye için en ideal çözümlerden biri olduğunu söyledi.

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.