Apple Haritalar Uygulamasına Tren Özelliği GeldiApple Haritalar Uygulamasına Tren Özelliği Geldi :Son yıllarda önemini yitiren demiryolu ulaşımı Apple’ın dikkatinden kaçmadı. Apple, haritalar uygulamasına tren hatlarını gösteren bir özellik ekledi!
Son yıllarda havacılığın gelişmesi ile arka plana düşmüş olan demiryolu ulaşımı eskiye nazaran daha az tercih ediliyor. Fakat özellikle Avrupa’da ve Amerika’da yaygın olan İnterrail uygulamasında gençler yeni yerler gezmek ve görmek için demiryolunu tercih ediyorlar. İşte bunun farkına varan Apple firması, haritalar uygulamasına Amtrak adlı demiryolu operatörü bir firmanın rotalarını gösteren özellik ekledi. Yani artık demiryolu ile seyahat etmek isteyenler güzergahlara iPhone marka telefonlarından veya iPad tabletlerinden anında bakabilecekler!
Apple Haritalar Uygulamasını Güncelledi!
ABD’ye ait olan hükumet desteği ile kurulmuş ve finansmanı sağlanmış firmaTren Amtrak ’ın rotaları artık iOS uygulaması olan Haritalar’da kullanılabilecek. Kuzey Amerika’nın 500’den fazla yerini birbirine bağlayan firma olan Amtrak, gezginler tarafından oldukça tercih edilen bir demiryolu firması. Apple’ın şimdilik sadece Amtrak ile olan anlaşmasının zamanla Amerika’daki tüm tren hatlarına yayılacağı daha sonra da dünya çapında tüm bölgelere sıçrayacağı düşünülüyor. Yani tren ile gezmeye bayılanlar yaşadı! Apple’ın Haritalar uygulamasına eklediği bu özellik sayesinde hangi trene saat kaçta nereden bineceğim sorusu tarih olacak!

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.