Bakan Arslan Ankara YHT Garı Açılışında Konuştu

Bakan Arslan Ankara YHT Garı Açılışında Konuştu :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Biz bu garda, 8 kat olan bu garda, 3 katı otopark ve peron olmak üzere yaşam alanları da oluşturduk. 27 tane gişesi var, özellikle engelliler unutulmadı.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Biz bu garda, 8 kat olan bu garda, 3 katı otopark ve peron olmak üzere yaşam alanları da oluşturduk. 27 tane gişesi var, özellikle engelliler unutulmadı. Bu gar, engelliler açısından engelsiz bir gar olacak” dedi.
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı açılışında konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Bu gar her türlü konforu, her türlü yaşam alanını barındırıyor. Türkiye’nin neresinden olursa olsun Ankara’da Yüksek Hızlı Tren Garı’na gelenler, burada rahatlıkla zaman geçirebilecek, seyahat edebilecek, yolcularını karşılayabilecek ve uğurlayabilecekler. Biz bu garda, 8 kat olan bu garda, 3 katı otopark ve peron olmak üzere yaşam alanları da oluşturduk. 27 tane gişesi var, özellikle engelliler unutulmadı. Bu gar, engelliler açısından engelsiz bir gar olacak. Ünlü düşünür Emerson’un bir lafı var; ‘Yapılırken heyecan duyulmayan işler başarılamaz.’ Sayın Cumhurbaşkanım sizin heyecanınızı biliyoruz. Dolayısıyla biliyoruz ki sizin duyduğunuz heyecan, bize ve 100 bin kişilik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme ailesine de yansıyor. Biz bu heyecanla, bu şevkle; bugün olduğu gibi bundan sonra da ortaya koyacağınız hedefler doğrultusunda, büyük projeleri hızlı bir şekilde bitirip insanımızın hizmetine sunacağız. Bu garımız Ankara’ya, Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar