İstanbul Metrosu Çalışma Saatleri

İstanbul Metrosu Çalışma Saatleri :Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul dünyadaki 65 ülkeden daha fazla nüfusa sahip olma özelliğini taşıyor.
Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul dünyadaki 65 ülkeden daha fazla nüfusa sahip olma özelliğini taşıyor.Bu kadar kalabalık nüfuslu bir ilde ulaşım en büyük sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda metro çalışmaları ile ulaşımdaki sıkıntılar en alt seviyeye indirilmeye çalışılıyor.İstanbul metrosu kaçta açılıyor metronun gece seferleri son olarak saat kaçta İstanbul sabah Metro seferini ilk saat kaçta yakıyor gibi soruların cevabını sizler için sayfamızı hazırladık.
Büyük illerde yaşam alanı en büyük dezavantajlarından birisi elbetteki ulaşım sorunu özellikle İstanbul’da 20 milyon civarında nüfusun bulunduğu bir ilde en kaçınılmaz ulaşım yolu Metro’dur yerin altında olması ve hızlı seyahat imkanı ile en çok tercih edilen ulaşım aracı olan Metro İstanbul’da 2017 yılından sonra daha da gelişecek. Yeni yapılan Metro çalışmaları ile İstanbul trafiğinin rahatlaması düşünülüyor.Son zamanlardaki terör saldırıları nedeniyle Metro istasyonlarında güvenlik son seviyeye çıkarıldı metro çalışma saatleri ne 2016 yılı itibari ile düzenleme getirildi.
Gönül isterdi ki İstanbul gibi büyük bir şehirde metrolar 24 saat çalıştım ancak güvenlik açısı ve yolcu sayısının çok az olması nedeniyle gece saat 24:00 da Metro seferleri sona ermektedir.Sadece yılbaşı özel günlerde bazı seferler 24 saat mesai yapmaktadır.
İstanbul metrosu gün içinde çok aktif olarak kullanılmaktadır. Ortalama sefer süresi ise 4 dakika 1 olarak düzenlenmiştir. Fakat yüksek kullanım olan saatlerde bu süre 2.5 dakikaya kadar düşmektedir. Anadolu yakasında metro seferleri 6 dakika olarak ayarlanmıştır.
İstanbul Metro Çalışma Saatleri :
İstanbul Metrosu Sabah 06:00 ‘ da açılarak ilk seferini yapmaktadır.
İstanbul Metrosu Gece 24:00 son seferini yapar ve 00:30 ‘da kapanmaktadır.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar