Kayseri iş dünyasından Kayseri-Samsun demiryolu onarılsın çağrısıKayseri iş dünyasından Kayseri-Samsun demiryolu onarılsın çağrısı :İhracat için Mersin limanını kullanan Kayserili iş adamları, “Samsun’a da çıkış kapısı yapılmasını istiyoruz. Kayseri-Samsun demiryolu da mutlaka onarılsın” çağrısında bulundular.
Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, ihracat kapıları olan Mersin limanındaki navlun fiyatlarından şikayet etti ve, “Samsun’a da çıkış kapısının yapılmasının gerektiğini düşünüyoruz. Kayseri Samsun arasında bir demiryolu var ama bunun onarılması gerekiyor” dedi.
KARADENİZ-AKDENİZ YOLU…
Kayseri Ticaret Odası, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında desteklenen Karadeniz Akdeniz Ticaret İşbirliği Artırılması Projesi kapsamında Ordu’dan gelen heyeti ağırladı. düzenlenen0 Toplantıda konuşan Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, şunları söyledi:
“Ürettiğimiz ürünleri ihracat edebilmemiz için Mersin limanını kullanıyoruz, ama Mersin limanındaki navlun fiyatlarının yüksek olması bizim rekabetçiliğimizi önlüyor. Son zamanlarda kuzey-güney aksında yapılmakta olan Karadeniz-Akdeniz yolunun Kayseri’den geçmesi muhakkak bize fayda sağlayacaktır. Biz ihracat kapısı olarak Mersin limanını kullanıyoruz ama aynı zamanda Samsun’a da çıkış kapısının yapılmasının gerektiğini düşünüyoruz.”
SAMSUN-KAYSERİ DEMİRYOLU
Kayseri-Samsun arasında bir demiryolunun var olduğuna dikkati çeken Mahmut Hiçyılmaz, “Bu hattın onarılması gerekiyor. Aynı zamanda Ordu’ya çıkacak olan bir yolunda demiryolu olarak yapılması, bizim Anadolu’dan ihracatımızı Kuzey ülkelere daha rahat bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Sadece Güneye gönderip, güneyden kuzey ülkelere değil, aynı zamanda Karadeniz’den çıkışımızın da yapılması gerekir” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.