Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı inşa edilecek

Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı inşa edilecek :Marmaray projesi örnek alınarak hazırlacak Kazlıçeşme-Söğütlüçeşme Metro Hattı’nda ilk adımlar atılıyor.
İstanbul’da önemli bir yere sahip olan Marmaray projesine kardeş geliyor. Kazlıçeşme- Söğütlüçeşme metro hattı için çalışmalar başladı.
KAPSAMLI BİR İNCELEME YAPILACAK
Boğaz’ı Kuruçeşme- Beylerbeyi arasından geçecek olan 20 kilometrelik hat için istasyon yerleri, zemin etüt çalışması, güzergah geçiş noktaları, yolcu rakamları gibi teknik ve istatistiki verileri hazırlamaya yönelik kapsamlı inceleme start aldı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı projenin, iki yıl sürecek hazırlık aşamasının ardından inşa edilecek. İki kıtayı birbirine bağlayacak yeni metro hattı 2023’te hizmete sunulacak.
METROBÜSE BY-PASS
Metrobüs hattının altından geçecek proje, Kuruçeşme- Beylerbeyi’ni deniz altından tünelle birbirine bağlayacak. Yeni hat; Kadıköy, Üsküdar, Beşiktaş, Kağıthane, Beyoğlu, Eyüp, Zeytinburnu, Güngören ve Bahçelievler’den geçerek İncirli’de son bulacak. Hatta 15 istasyon bulunacak..
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar