OMÜ Öğrencileri İmza Kampanyası Başlattı

OMÜ Öğrencileri İmza Kampanyası Başlattı :Samsun’da tramvay duraklarında yaşanan sorunlar OMÜ Öğrencilerini çileden çıkardı. Tramvay hattının uzatılmasından sonra ilk basımda alınan ücretin gidilen durak sayısına göre iadesi alınıyor. Vatandaşları bir hayli uğraştıran bu yönteme öğrencilerden ilk tepki geldi.
İmza Kampanyası Başlatıldı!
Change.org’da “Samsun da nitelikli ve ucuz ulaşım istiyoruz!” başlıklı imza kampanyası başlatıldı. İşte ÖMÜ Öğrencileri tarafından başlatılan imza kampanyasının detayları;
Samsun’da yıllardır pahalı,yetersiz ve niteliksiz verilen toplu taşıma hizmetleri; son zamanlarda yapılan sistem değişiklikleri ve zamlarla birlikte tam bir çileye dönüşmüştür. Yeni uygulamayla tramvayda ilk basıma alınan ücretin gidilen durak sayısına göre iadesi alınıyor, iki ve üzeri iade alınamıyor, ücret iade cihazlarının yetersiz olması uzun kuyruklara sebep oluyor, yoğun saatlerde sefer sayılarının az olması sebebiyle dolmuş, tramvay ve otobüslerde niteliksiz bir ulaşım hizmeti veriliyor, para yükleme cihazları yetersiz kalıyor. Ulaşımdaki sorunların çözülmesi için vakit kaybetmeksizin gerekli düzenlemeler yapılmalı ve yaşanan mağduriyetlere bir son verilmelidir.
Taleplerimiz;
1.Toplu taşımaya yapılan zamların geri çekilmesi ve fiyatların makul bir şekilde ayarlanması,
2.Tüm toplu taşıma araçlarının sefer sayılarının yoğun saatlere göre ayarlanması,
3.Kurupetil kampüsündeki ring sayıların arttırılması,
4.Merkeze uzak ilçelere giden dolmuş ve otobüs ücretlerinin makul bir şekilde düzenlenmesi,
5.Ücret iade cihazlarının arttırılması,
6.para yükleme cihazlarının arttırılması ve ekspres duraklarına para yükleme cihazları konulması.
İmza kampanyasına katılmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.İlk yorum yapan olun

Yorumlar