OTSOda Yeni Hedef Karadeniz-Akdeniz Demiryolu

OTSOda Yeni Hedef Karadeniz-Akdeniz Demiryolu :OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve OTSO Meclis Başkanı Ufuk Ünal, ortak yaptığı açıklamada; “Karadeniz-Akdeniz Demiryolunu hedefliyoruz.” dedi.
HIZLI TREN İÇİN DESTEK BULDUK
OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin, Karadeniz- Akdeniz yolu için bölgeye yapılan iş geliştirme gezisinin çok yararlı olduğunu söyledi. Başkan Şahin, “Bölgede görüştüğümüz ticaret odası başkanları hızlı tren projesini çok heyecan verici ve doğru bir proje olduğunu dile getirdi. Önümüzdeki dönemde Karadeniz-Akdeniz Yolu üzerindeki oda başkanları ile oluşturacağımız bir birliktelikle çalıştay başlatacağız.” diye konuştu.
SÖZÜNÜ KURTULMUŞ VERMİŞTİ
Servet Şahin, açıklamalarının devamında Karadeniz-Akdeniz Demiryolu Projesi’nin en önemli ayağını Sivas ile Ordu’nun oluşturduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Karadeniz-Akdeniz Demiryolu Projesi’nin en önemli ayağı Sivas- Ordu Demiryolu Projesidir. Bunun sözünü de Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş vermişti. Bu proje değil Ordu’yu Türkiye’yi uçurur. Bunu hep beraber dillendireceğiz, ısrarla takipçisi olacağız.”
EKONOMİK HAYATIMIZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
OTSO Meclis Başkanı Ufuk Ünal ise Karadeniz-Akdeniz Demiryolu Projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’de bu projeye ihtiyaç olduğunu vurguladı. Başkan Ünal, “Karadeniz-Akdeniz otoyolundan sonra, demiryolunun da ilave edilmesi gerçek anlamda Türkiye’nin ihtiyacı olan bir projedir. Hem toplu taşımacılıkta hem de lojistik taşımacılıkta bu proje bütün illere dolayısıyla ülkemize çok önemli katkı sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.
ORDU’YU ATAĞA KALDIRIR
Başkan Ufuk Ünal açıklamalarının devamında, “Güneyden kuzeye yol üzerinde bulunan Türkiye’nin çok önemli üretim üsleri Antep, Kayseri, Maraş, İskenderun bunların hızlı ve kolay ulaşımı sağlanması tüm dünyada rekabet edilebilir konumunun sağlanması ülkemize dolayısıyla ilimize de çok büyük katma değer sağlayacaktır. Bu proje gerçek anlamda Ordu için ekonomik olarak atağa kalkacağımız en önemli altyapı olacaktır.” dedi.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar