Samulaş tramvayda öğrencilere yüzde 50 indirim yaptı

Samulaş tramvayda öğrencilere yüzde 50 indirim yaptı :Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı Samsun Hafif Raylı Sistemi’ne (SAMULAŞ) üniversite ile ilk ve orta dereceli okul öğrencileri, 3 lira yerine 1,5 lira ücretle binebilecek.
SAMULAŞ AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Kadir Gürkan ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Öğrenci Konseyi arasında yapılan görüşmeler sonucunda öğrenciler için tramvay ücretinde indirime gidilmesi kararı alındı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin üniversite ile Belediyeevleri istasyonuna kadar 1,65 liraya seyahat etmek istedikleri yönünde kendilerine talep geldiğini söyledi.
Konunun SAMULAŞ AŞ Yönetim Kurulu toplantısında gündeme alındığını belirten Yılmaz, “Öğrencilerimize her konuda yanında olmaya, eğitime destek vermeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizden gelen talebi bir kampanya haline dönüştürerek tüm hatta geçerli olacak ve 1,50 liraya denk gelecek şekilde promosyon uygulamalarının düzenlenmesini sağladık.” dedi.
Yürütülen çalışma ve konsey ile yapılan toplantılar sonucunda 20 biniş 30 lira, 50 biniş 75 lira olacak şekilde iki tür kampanya hazırladıklarını anlatan Yılmaz, şöyle konuştu:
“Raylı sistem istasyonlarında geçerli olacak şekilde kampanyanın devreye alınması için fikir birliğine varıldı. Samkart yükleme ve satış cihazlarından sadece ‘eğitim Samkartı’ olan öğrencilere bu fiyattan yükleme yapılabilecek. 86 bin eğitim Samkartı olan öğrencimiz var. Kampanya sayesinde bu sayının 150 bini bulacağını tahmin ediyoruz. Kampanyayı kasım ayı içinde deneyeceğiz, eğer uygulama tutarsa tekrar değerlendireceğiz.”
Yılmaz, uygulama sayesinde 36 kilometrelik mesafeyi üniversite ile ilk ve orta dereceli öğrenim kurumu öğrencilerinin 1,5 liraya gidebileceğini kaydetti.

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.