Yenimahalle-Şentepe teleferik hattı yeniden hizmetteYenimahalle-Şentepe teleferik hattı yeniden hizmette :Bakım ve onarım nedeniyle bir süre hizmetine ara verilen Yenimahalle Şentepe teleferiği, tekrar yolcu taşımaya başladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, EGO Genel Müdürlüğü’nün, teleferik ekipmanlarının yıllık ana bakımı ile ihtiyaç duyulan parçaların değişimini yaptığı belirtildi.

15 gün süren tadilatta, direkler üzerinde bulunan rulmanların yağlandığı ve bakımlarının yapıldığı, arızalı olanların değiştirildiği ifade edildi. Ayrıca direkler üzerinde halatın emniyetini kontrol eden sensörlerin bakımının ve kontrollerinin de gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada, kabinlerin halatla olan bağlantı sistemlerinin güvenlik yönünden tek tek kontrol edilip gerekli ağırlık testlerinden geçirildiği, çalışmaların ardından teleferiklerin kullanıma açıldığı bilgisi verildi.

İlerleyen günlerde Şentepe teleferiğinin ulaşımına 2 günlük bir ara daha verilerek zorunlu periyodik bakımın gerçekleştirileceği bildirildi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events