Beşikdüzünde teleferik çalışmaları yeniden başladı

Beşikdüzünde teleferik çalışmaları yeniden başladı : Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde atlatılan sel felâketinin ardından teleferik çalışmaları yeniden hız kazandı. 21 Eylül’de büyük bir sel felâketi geçiren Beşikdüzü’nde yaşam kısa sürede normale dönerken felâket nedeniyle yarıda kalan teleferik çalışmaları da yeniden başladı.

İlçedeki çalışmaları bütün gün takip eden Başkan Bıçakçıoğlu teleferik çalışmalarının yeniden hız kazanmasının ardından bölgede incelemelerde bulundu. Dün de teleferik alt istasyonda fore kazık çalışmaları ile üst istasyonda devam eden kazı çalışmalarını yerinde izleyen Bıçakçıoğlu teleferiğin bitmesinin ardından turizmde büyük bir ivme kazanacaklarını söyledi.

Tahminî ihale bedelini teleferik çalışmalarının ilerleyen safhalarında açıklayacağını belirten Bıçakçıoğlu “Bunun bir kısmını yap-işlet yaptıracağım. Beşikdüzü Trabzon tarihinin görmediği turistik yatırımı alacak. Söylediklerimiz sözde kalmayacak ve yaşama geçirilecek.” dedi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.