Beşiktaş metro şantiyesindeki Alarko işçilerinin direnişi 10. gününde

Beşiktaş metro şantiyesindeki Alarko işçilerinin direnişi 10. gününde :İstanbul Beşiktaş’ta metro inşaatında çalışan ve ücretlerini, fazla mesailerini ve diğer haklarını alamadıkları için itiraz eden ve işten atılan Alarko işçilerinin başlattığı direniş 10. gününe ulaştı.
Ana yüklenici firmanın Alarko Holding, alt yüklenici firmanın ise Zorgün İnşaat olduğu Beşiktaş metro şantiyesindeki işçiler, 10 gün önce direniş başlatmışlardır. İnşaat-İş Sendikası üyesi işçilerin direnişi dün de devam etti. Beşiktaş metro şantiyesinde çalışan işçiler, daha önce bir yer altı çalışması olan metro çalışmasında yasal çalışma süresinin 5,5 saat olduğu hatırlatmış, 10-11 saat çalıştırıldıklarını, fazla mesailerini alamadıklarını, sigorta primlerinin, giriş-çıkış kayıtlarının yasadışı biçimlerde ve kuralsızca yapıldığı ifade etmişlerdi.
İşçiler direnişlerini dün de sürdürdüler. “Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz” pankartını açan işçiler, seslerini duyırmaya çalıştılar. İnşaat-İş’ten yapılan açıklamada, “Direnişimiz, haklarımızın tümünü alana kadar devam edecektir. Direniş süresince bizlerle her türlü dayanışma eylemini sürdüren tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Direne direne kazanacağız! Kavga, sokak, direniş! Yaşasın İnşaat-İş!” denildi.sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar