Hyperloop One İle Ulaşım Çağ Atlayacak

Hyperloop One İle Ulaşım Çağ Atlayacak :En güvenilir ulaşım araçlarından biri olan trenler için önümüzdeki yıllar köklü değişimler yaşanabilir. Bilindiği gibi son yıllarda hızlı trenler için gelişim, mühendislerin yoğun çalışmaları neticesinde önemli aşamalar kaydetti. Elon Musk firması da bu konuda önemli bir girişimini 8 Kasım 2016’da yani yarın açıklayacağını duyurdu.
Firmanın açıklamasında yer alacak olan detay ise Hyperloop One olacak. Hyperloop One ne diye soracak olursanız, uçaktan daha hızlı gidebilen bir tren. Mümkün mü derseniz yapıldı bile. Saatteki hızı 1000 kilometreye varan tren bir çok uzun mesafe yolları bir kaç dakikaya düşürecek nitelikte.
Kapsül Stili!
Trenin sistemine dair detaylar ise biliniyor. Arap yarımadasında görüntülenen tüp geçitler ve içerisindeki ulaşım araçları kapsüller, ulaşımı hızlandıracak olan Hyperloop One. Ülkeler arası ve şehirler arası ulaşım imkanı mümkün. Eğer Hyperloop One ile başarı sağlanırsa 2017 ve sonrasında bir çok ülkede yeni ulaşım aracı olarak kullanılabilir. Bunun için yüksek maliyetler gerekse de zamanla geri getirisi sağlanabilecek bir araç olacak. Bu nedenle gerek Avrupa’da gerek diğer ülkelerde yıllar sonra aynı teknolojiyi görebiliriz.
Türkiye’de bu teknolojiyi görebilirmiyiz orası meçhul. Henüz demir yollarını bırakın hızlı tren bile sayılı sefer ve sayılı güzergah üzerinde yer alırken böyle bir teknolojinin Türkiye’ye uğraması, sanırım bir 50 yılı bulabilir. Hyperloop One için yarın büyük gün olacak.sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar