İkitelli-Ataköy Metro Hattı için acele kamulaştırma başladıİkitelli-Ataköy Metro Hattı için acele kamulaştırma başladı :İstanbul İli, Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir İlçeleri Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Taşınmazların İkitelli Ataköy Metro Hattı Projesi Kapsamında Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar Resmi Gazete’de yayınlandı.

İstanbul’un metro hattı projelerinden en önemlileri arasında bulunan İkitelli-Ataköy Metrosu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kamulaştırma işlemi başlatıldı.

Konuya ilişkin duyuru Resmi Gazete’nin 26 Kasım tarihli sayısında yapıldı. İlanda İstanbul’un toplam 5 ilçesinde bulunan taşınmazlarda İkitelli-Ataköy metrosu kapsamında acele kamulaştırılmasına İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karar verildiği duyuruldu.

Kamulaştırılmaya ilişkin yapılan duyuruda, “İstanbul’da başta Bakırköy ilçesi olmak üzere Bahçelievler, Bağcılar, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçe sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların İkitelli Ataköy Metro Hattı Projesi kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar” Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdiği kaydeidildi.

İkitelli Ataköy Metro Hattı için acele kamulaştırması yapılacak ilçeler ve mahallelerin listesi

ikitelli-atakoy-metro-hatti-icin-acele-kamulastirma-basladi

Reklamlar1 Comment

  1. Acele kamulaştırma olmadığı söyleniyor. Muhtar ve kucukcekmece belediye başkaninin bu konu hakkında malumatinin olmadığını söylerseniz bu çok inandırıcı olmaz açıklama bekliyoruz. …

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.