Kadıköy-Sultanbeyli Metro İhalesi Aralıkta YapılacakKadıköy-Sultanbeyli Metro İhalesi Aralıkta Yapılacak :İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy Sultanbeyli metro hattı için düğmeye bastı. Kadıköy’den başlayıp Ataşehir ve Sancaktepe’den geçecek metro en son Sultanbeyli’de duracak.

Yaklaşık 19 kilometre olan Kadıköy Sultanbeyli metro hattının işe başlama tarihinden itibaren 720 gün içinde tamamlanması planlanıyor.

2019 sonrası raylı sistem uzunluğu 1000 kilometre olarak planlanan İstanbul’da yeni yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Kadıköy’den başlayıp Ataşehir ve Sancaktepe’den geçecek metro Sultanbeyli’de yolculuğunu tamamlayacak. Kadıköy ile Sultanbeyli arası yaklaşık 35 dakika sürecek.Kadıköy Ataşehir Sancaktepe Sultanbeyli metro hattının 2019 sonrası hizmete açılması planlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çizdiği güzergah doğrultusunda 13 istasyon sırasıyla şöyle

 1. Söğütlüçeşme
 2. Uzunçayır
 3. Esatpaşa
 4. Finans Merkezi
 5. Atatürk Mahallesi
 6. Ataşehir
 7. Türkiş Blokları
 8. Mimar Sinan
 9. Ferhatpaşa
 10. Bakkalköy Caddesi
 11. Samandıra
 12. Veysel Karani
 13. Sultanbeyli Merkez.

Hizmete alınması durumunda birçok toplu ulaşım hattıyla da entegre olacak olan Kadıköy-Sultanbeyli metrosunun uygulamaya esas kesin proje hizmetleri işi ihalesi 12 Aralık 2016 günü saat 10.00’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi İhale İşleri Müdürlüğü İhale Salonu Ek Hizmet Binası M. Nezihi Özmen Mah. Kasım Sok. No:62 Merter Güngören adresinde gerçekleştirilecek.

İhale ilanı için tıklayınız

kadikoy-sultanbeyli-metro-ihalesi-aralikta-yapilacak

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.