Samsunda Kamyonun Zarar Verdiği Tramvay Hattı Onarılıyor

Samsunda Kamyonun Zarar Verdiği Tramvay Hattı Onarılıyor :Samsun’da tramvay hattına kamyonu ile dalarak büyük zarara yol açan kamyon şoförü yakalanırken SAMULAŞ, hattın onarımı için ekiplerini seferber etti.
SAMULAŞ, VATANDAŞLARI UYARDI
Dün akşam saat 21.00 sıralarında Hafif Raylı Sistem’in Tekkeköy bölgesindeki Cumhuriyet İstasyonu hemzemin geçidine giren kamyon, açık damperiyle birlikte elektrik direklerine ve diğer teknik aksama büyük zarar verdi. Bu nedenle Tekkeköy’e kadar olan seferlere pazartesi gününe kadar ara verildi. SAMULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Kadir Gürkan, Samsunluları, “Tramvaylar pazartesi sabahına kadar OMÜ-Belediyeevleri arasına kadar işleyecek. Ulaşım planlamanızı buna göre yapın” diye uyardı.


GAR-TEKKEKÖY, EN KISA SÜREDE…
SAMULAŞ yönetimi, dün geceden itibaren seferber ettiği ekipleriyle bu sabahtan itibaren de hattın onarılması çalışmalarını devam etti. Bu konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulunan Kadir Gürkan, şu bilgileri verdi:

“Yeni Gar-Tekkeköy ilave hattın tasarımında özellikle hemzemin geçitlerde havaleli ve yüksek gabarili araçların enerji hattına zararını önlemek adına hemzemin geçitlere gabari tak direkleri yapıldı. Ancak dün akşam meydana gelen kazada ağır vasıtalı aracın damperi açık şekilde hemzemine yaklaştığı, gabari takına vurup devirmesine rağmen hızını kesmeden hemzemine girerek enerji tellerini koparması nedeniyle hafif raylı sistem hattımızın işletmesini durdurmuştur. Emniyet mensuplarının olay yerinde yaptığı inceleme ve tahkikat sonrasında teknik ekiplerce bakım-onarım çalışmaları hemen başlatılmış, 3 vardiya ve 24 saat esasına göre hattın bir an önce bakım onarımının tamamlanarak en kısa sürede Gar-Tekkeköy arasında işletmeye açılması hedeflenmektedir.”

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI
Öte yandan Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgilere, ağır vasıtayı kullanan araç sürücü yakalanarak gözaltına alındı. Kamyonuyla Yeşiyyurt Limanı’ndan bir depoya küspe çektiği öğrenilen kamyon şoförü ile ilgili adli işlemlerin devam ettiği öğrenildi. – Samsun Haber


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar