TCDD Bozüyükte Üst Geçit Yapım Çalışmalarına BaşladıTCDD Bozüyükte Üst Geçit Yapım Çalışmalarına Başladı :TCDD Genel Müdürlüğü tarafından Bozüyük’te yapılacak 3 adet üst ve alt geçit çalışmaları Yeşilkent Mahallesi ile 4 Eylül Mahallesini birbirine bağlayacak olan üst geçit yapım çalışmaları ile başladı.

Yeşilkent üst geçidinin yapım çalışmalarının başlamasının ardından Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı diğer 2 geçidin de çalışmalarının bir an evvel başlatılması amacıyla TCDD 1.Bölge Müdürü Nihat Aslan’ı ziyaret etti. Başkan Bakıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Hayrettin Eldemir ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette TCDD 1.Bölge Müdürü Nihat Aslan ile Bozüyük’e yapılacak diğer alt ve üst geçitlerin projeleri incelenerek durum değerlendirmesi yapıldı. Ziyaretin sonunda Başkan Bakıcı yapılan görüşme ile ilgili bilgi vererek 3 adet planlanan ilçemizin trafik akışını kolaylaştıracak TCDD alt ve üst geçitlerinin birincisinin Yeşilkent’te çalışmaları başladı. Diğer 2 geçidin bir an önce çalışmalarının başlaması konusunda TCDD 1. Bölge Müdürü Nihat Aslan Bey’den gerekli desteği aldık. Bölge Müdürümüz Nihat Bey’e ilçemiz sorunlarının çözümüne göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu hemzeminler sorun olmaktan çıkacak açıklamasının ardından başlayan çalışmalarda üst geçidin temellerini oluşturacak çelik ile güçlendirilmiş beton ayakların imalatı çalışmaları hız kazandı. Çalışmaların tamamlanmasının ardından Yeşilkent Mahallesi’ni ve kent merkezini birbirine bağlayan cadde üzerindeki trafik yükü azalırken sürücüler için demiryolu bir sorun olmaktan çıkacak.

tcdd-bozuyukte-ust-gecit-yapim-calismalarina-basladi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.