TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt TÜDEMSAŞ’ı Ziyaret Etti

veysi kurt
veysi kurt

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt Tüdemsaşı Ziyaret Etti : TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürü Veysi Kurt TÜDEMSAŞ’ın sektör adına umut verici olduğunu ve yaptığı atılımlarla yakın gelecekte bir Dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini görmenin memnuniyet verici olduğunu belirtti. Ülkemize ve bölgesine büyük bir katma değer katan TÜDEMSAŞ’a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Veysi Kurt Şirkete özel sektör dinamizmi kazandıran Genel Müdürümüz Yıldıray Koçarslan’a teşekkür etti.


Demiryollarının yeniden yapılanması ile yeni kurulan TCDD Taşımacılık AŞ Genel Müdürlüğüne atanan Veysi Kurt 2006 yılında Genel Müdür olarak görev yaptığı TÜDEMSAŞ’ı ziyaret ederek bir dizi toplantı yaptı. TÜDEMSAŞ’ı ve yük vagon sektörünü yakından tanıyan Genel Müdür Veysi Kurt Sivas’ın demiryolu sanayiinde ihtisaslaşması için gösterilen çabayı takdir ettiklerini ve bu konuda yapılacak her türlü yatırımı destekleyeceklerini söyledi.

Kurt ,” bugüne kadar ki işbirliklerimizi, birbirimize sunduğumuz hizmetleri daha da ileri götürmek ve daha iyi bir işbirliği içerisinde olmak için buraya geldik. Genel Müdürümüzle ve arkadaşlarıyla yaptığımız toplantılarda, önümüzdeki yılların planlarını birbirimizle paylaştık. Sektörümüzün konularını görüştük. Bu şirketin ülkemiz ve Sivas için ne kadar önemli olduğunu paylaştık.

Sivas’ın İhtisaslaşmasından Taşımacılık AŞ’de Faydalanacak

TÜDEMSAŞ sayesinde, burada farklı demiryolu endüstrilerinin ve şirketlerin gelişmiş olmasını görmekten memnun oldum. Bu süreçler bir taraftan TÜDEMSAŞ’ı daha da güçlü kılmak ama aynı zamanda özel sektörün dinamizmini de bünyemize katarak bu dinamizmden bizimde demiryolu taşımacılık şirketi olarak faydalanacağımızı ve diğer özel sektör paydaşlarının da buradaki bu yeniliklerden, bu kalitenden yaralanabileceklerini gördük. İnşallah önümüzdeki süreçte biz TCDD Taşımacılık olarak TÜDEMSAŞ’a hangi desteği vermemiz gerekiyorsa bu desteği vermeye her günkünden daha da hazırız.

TÜDEMSAŞ’ın Dünya Markası Olacağına İnancım Tam

Şirketimizin bütün fabrikalarını dolaştık. Hepsinde teknolojik gelişmeler ve yenilikler olduğunu gördük. Bundan ziyadesiyle memnun oldum. Umuyorum ki; önümüzdeki süreçte, burası tamamen bir dünya markası olacak, dünyadaki en başarılı fabrikalar içerisindeki yerini alacak. Biz de bu yolda bize düşen bir şey olursa her zaman hazır olduğumuzu ifade ettik. Sektörümüzün bugüne kadar var olan ihtiyaçlarını ve gelecekteki olası ihtiyaçlarını arkadaşlarımızla paylaştık. Hakikaten, bizim sektördeki zorluğu, rekabetimizi, haklılığımızı paylaştılar. İnşallah önümüzdeki süreçte bu konuda daha çok duyarlılık göstereceklerini, kalite noktasında daha fazla katkı sunacaklarını ifade etiler. Biz de bunların hepsinden fazlasıyla memnun olduk. Ve önümüzdeki dönemde sektörümüze, ülkemize daha çok kalite sunarak, hep birlikte yolumuza devam edeceğimize olan inancımız tamdır.

Kaliteden Ödün Vermeden Maliyetleri Düşüreceğiz

TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan Sivas’ın 2. OSB ile Demiryolu alanında ihtisaslaşacağını ve vagon üretim sayısını artırarak maliyetlerin düşürülebileceğini kaydetti. TÜDEMSAŞ’ın yurtdışındaki üreticilerle rekabet edebilecek konuma geldiğinin altını çizen Koçarslan, sektörün gerektirdiği ne varsa TÜDEMSAŞ’ın bu belge ve teknoloji ile donatıldığını ve yakın gelecekte üretim sayısının artacağını söyledi.

Koçarslan konuşmasında; Yıllardan beri 3 bağlı ortaklık da (TÜDEMSAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜVASAŞ) işçilik ve malzeme maliyeti çok yüksek. Biz kaliteyi artırıp, aynı zamanda da maliyetleri düşüreceğiz. Başbakanımız Binali Yıldırım Bey ve Ulaştırma Bakanımız Ahmet Arslan beyin talimatlarıyla, fazla sayıda üretim yaparak maliyeti de o oranda düşürecek projeler üzerine çalışıyoruz. Son günlerde yatırıma ve modernleşmeye ağırlık verdik. TÜDEMSAŞ’ın marka değerini artırdık. Yaptığımız yatırımların kısa vadede geri dönüşü olacak. Hedefimiz, yurtdışındaki firmalarla rekabet etmek. Bu yolda ilerliyoruz.

TÜDEMSAŞ’a Desteğimiz Her günkünden Daha Fazla Olacak

Ziyaret ve toplantıların ardından TÜDEMSAŞ anı defterini imzalayan TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdürü Veysi Kurt defter şunları yazdı;

Değeri, her geçen gün yaptığı yatırımlarla artan TÜDEMSAŞ’ın, ülkemize, bölgemize ve cumhuriyet şehri Sivas’ımıza ekonomik, sosyal ve ticari anlamda daha çok hizmet edeceğine olan inancım her geçen gün daha da artmaktadır. Bundan sonra TCDD Taşımacılık AŞ olarak desteğimiz ve işbirliğimiz her günkünden daha fazla olacaktır. Şirkette, bayrağı bıraktığımız noktanın, işçi, memur ve yönetici arkadaşlarımızla daha da ilerilere gitmiş olmasını görmenin sevincini yaşadım. Hepinize teşekkürlerimi sunar, başarılar dilerim.

Toplantıların ardından TÜDEMSAŞ’ın üretim ve onarım sahalarını gezen Veysi Kurt ve beraberindeki heyet organize sanayinde TÜDEMSAŞ’a iş yapan özel şirketleri de ziyaret etti.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar