Edirne Hızlı Tren ihalesi 2017 de



Edirne Hızlı Tren ihalesi 2017 de :Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İşsizlik Fonu gibi zora düşen, işyerini kapatmak zorunda kalan küçük esnaf için Ahilik Esnaf Fonu kuracaklarını, söz konusu fonla ilgili bugün Bakanlar Kurulu’nda sunum gerçekleştireceklerini söyledi.

Bakan Müezzinoğlu Edirne’de katıldığı Ekonomi Koordinasyon Toplantısı’nda 2016’nın Türkiye için sıkıntılarla geçen bir yıl olduğunu ifade ederek; “2016’yı Dünya’nın herhangi bir ülkesi yaşamış olsaydı, herhalde bugün o ülkenin hali çok farklı olurdu” dedi. Müezzinoğlu toplantıda Vali Günay Özdemir’in hızlı tren isteğine de değinerek; “Sayın valim diyor ki, bir an önce hızlı tren. Bütün bu süreçlere baktığımızda Dünya’da bugün Türkiye’nin yatırımlarını veya açılışlarını yaptığı böyle projeler başka bir ülkede yok. İnşallah Edirne Hızlı Tren proje ihalesi de yapılmış olacak ve Halkalı’dan bu tarafa olan kısım 2-3 yıl içinde tamamlanmış olacak” ifadelerini kullandı.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri



1 Yorum

  1. ,edirne sadece ilk aşama olmalı, esas hedef yunanistan hükümetiyle beraber Bakü-tiflis-kars hattı gibi, Edirne-Selanik-Atina YHT hattı olmalıdır.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.