İstanbulun Yeni Havalimanı İki Yıl İçinde Dünya Lideri Olacakİstanbulun Yeni Havalimanı İki Yıl İçinde Dünya Lideri Olacak : İngiltere’de yayımlanan Economist Dergisi, Üçüncü Havalimanı’nın da açılmasıyla İstanbul’un havayolu taşımacılığında iki yıl içinde dünya liderliğine yükseleceğini, Avrupa’nın en yoğun havalimanı olma unvanına sahip olan Londra Heathrow’u geride bırakacağını yazdı.

Ayrıca “İki yıl önce, Londra’daki Heathrow havalimanı dünyanın en işlek uluslararası havalimanıydı. Geçen yıl bu ünvanını Dubai’ye kaptırdı. Hala Avrupa’nın en yoğun havalimanı. Ancak bu durum çok da uzun sürmeyecek gibi” bir görüşe de yer verildi.

Havalimanları birliği olan ACI Europe’un yayınladığı istatistiklere göre, yaklaşık 75 milyon yolcu, 2015 yılında Heathrow’u kullandı. Bu bir önceki yıla oranla yüzde 2.2’lik artış demekti. Paris ise 66 milyon yolcu ile ikinci sırada.

Dergiye göre, yapımının tamamlanmasıyla birlikte Üçüncü Havalimanı’nın iki yıl içinde dünyanın en büyüğü olacağı ve Avrupa’nın en yoğun havalimanı olma unvanına sahip Londra Heathrow’u bile geçeceği belirtildi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.