Marmarayda bugüne kadar kaç yolcu taşındı

Marmarayda bugüne kadar kaç yolcu taşındı :Marmaray’ı dünyanın gıpta ile izlediği proje olarak tanımlayan Ulaştırma Bakanı Arslan, “Marmaray’da 23 Ekim 2013’ten bugüne kadar geçen sürede 172 milyon milyon yolcu taşındı dedi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, demir yollarına 14 yılda harcadığı paranın yaklaşık 55 milyar lira olduğuna dikkati çekerek, iktidarları döneminde demiryolları yapımının tekrar devlet politikası haline geldiğini vurguladı.

Arslan konuşmasında bakanlığının hizmetleri ve projeleri hakkında da bilgi verdi.

Marmaray’ı dünyanın gıpta ile izlediği proje olarak tanımlayan Arslan, “Marmaray’da 23 Ekim 2013’ten bugüne kadar geçen sürede 172 milyon yolcu taşımış durumdayız dedi.

Arslan, hızlı tren konusuna da değinerek, şunları söyledi:

“Yüksek hızlı tren hepimizin gururu, herkes yaşayarak görüyor. Bin 213 kilometrelik yüksek hızlı trene haiziz ve 30 milyon insanı taşıdık. Yüksek hızlı tren de artık ülkemizin gurur duyduğu, özellikle birçok projenin inşaatının devam ettiği bir sektör. Ankara-Sivas devam ediyor, Ankara-İzmir devam ediyor, Bursa-Bilecik devam ediyor, Konya-Karaman devam ediyor. Karaman’dan başlayarak Mersin’e, Adana’ya çalışma devam ediyor, Gaziantep istikametinde devam ediyor.”sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar