Moskovada metro istasyonunda patlamaMoskovada metro istasyonunda patlama :Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Kolomenskaya metro istasyonunun girişinde büyük bir patlama meydana geldi. Patlamadan kaynaklanan alevler cadde üzerinden de görüldü. Rus TASS ajansının haberine göre gaz sıkışması nedeniyle gerçekleştiği belirtilen patlamada dört kişi yaralandı. Rus basınında çıkan haberlere göre patlamada 1 kişi öldü 2 kişi yaralandı. Yaralılardan ikisinin metro çalışanı olduğu bildirildi.

Kolomenskya metro istasyonunun tadilat dolayısıyla kapalı olması nedeniyle büyük bir facianın eşiğinden dönüldüğü ifade edildi. Olay yerine çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Güvenlik güçleri bölgeyi çember altına aldı.

Moskova’nın Kolomenskya metro istasyonunun girişinde meydana gelen şiddetli patlamanın ardından halk büyük panik yaptı. Bu denli büyük bir patlamanın sebebini herkes terör saldırısı olarak düşünürken, yetkililerden gelen açıklamada alt geçitte gaz tüpü patladığı, patlamada bir suç unsuru bulunmadığı, kaynak işlemleri yapılırken güvenlik ihlalleri dolayısıyla gaz tüpünün patladığı belirildi.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.