Motaştan Dönüşümlü Hat İhalesiMotaştan Dönüşümlü Hat İhalesi :Malatya Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma şirketi MOTAŞ, hatlarda dönüşümlü çalışacak 8 araç için ihale düzenliyor.

Toplu taşımdaki konforu artırmak, yolcuları ulaşmak istediği noktaya daha kısa sürede ulaştırmak için ihale düzenleyerek, Malatya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde toplu ulaşım ihtiyacının bir sistem dâhilinde 8 adet otobüs ile karşılanması amacıyla hâsılat paylaşımına dayalı dönüşümlü hat kiralaması için ihale hazırlıklarımızı tamamladık.

Genel Müdürümüz Enver Sedat Tamgacı, 24 Ocak Salı günü saat 14 00’te MOTAŞ Genel Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilecek ihale ile 8 adet otobüsün hatlarda işletilmesinin isteklilere verileceğini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İhale ile verilecek 8 araç dönüşümlü olarak farklı güzergâhlarda çalışacak. Her istekli bu rotasyonlu hatlara 1 adet otobüs ile 8 adet otobüse kadar teklif vererek bu işi yapabilecek”

TAMGACI, “AMACIMIZ DAHA KONFORLU VE RAHAT BİR SEYAHAT YAPTIRABİLMEK”

Daha önce de bazı güzergâhları ihale yoluyla özel halk otobüslerine tahsis ettiklerini belirten Genel Müdürümüz, “Malatya halkına yaraşır araçlarla toplu taşım hizmetini yürütürken daha yeni, daha konforlu araçlarla hizmet çıtamızı yükseltmeyi hedefliyoruz. Yeni yılda hemşerilerimize daha konforlu ve daha rahat bir seyahat yaptırabilmek için 8 araçlık rotasyonlu hat kiralama ihalesi yapıyoruz. İhaleye girecek istekliler Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Şehir Mezarlığı Caddesi Yeşilyurt/Malatya adresinde bulunan şirketimizin idari binasına başvurarak ihale dokümanlarını alabileceklerdir.

2016 yılında toplu ulaşıma çeşitli alanlarda kazandırdığımız yeniliklerden sonra 2017 yılına yapacağımız ihale neticesinde araç filomuza yeni araçlar ve ekiplerle taze bir güç kazandırmayı hedefliyoruz. Yapacağımız ihale neticesinde araçlarımızın yaş ortalamasını gençleştirecek, daha dinamik ve daha özverili bir çalışma içerisine gireceğiz.

2017 yılında ayrıca filomuza katacağımız trambüslerle Malatya’nın toplu taşım sorununu en aza indirgemiş olacağız” şeklinde konuştu.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.