Orhangazi-Bursa minibüsleri yenilendi

Orhangazi-Bursa minibüsleri yenilendi :Orhangazi’de Bursa’ya BURULAŞ ile birlikte yolcu taşımacılığı yapacak olan Orhangazi Minibüsçüler Kooperatifi’nin aldığı 19 adet yeni Minibüslerin hizmete girmesi ile ilgili bir tören düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa Kaya, Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü İsmail Özbey, Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, Bursa Şoförler Odası Başkanı Hasan Topçu ve çok sayıda siyasi parti temsilcisi ve davetlinin katılımı ile gerçekleştirildi.


Kar yağışı nedeniyle Terminal Kapalı alanında yapılan törenin açılış konuşmasını yapan Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Davut Zengin, kendilerine destek olan BURULAŞ ve Orhangazi Belediye başkanı Neşet Çağlayan’a teşekkür etti. Daha sonra kürsüye gelen Bursa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Arif Tak, esnafın kendini geliştirerek, yeni araç filoları ile hizmet vermesinin önemli olduğunu belirtti. Son yıllarda yol inşaatları ile ulaşımın daha güvenli hale geldiğini de belirten Arif Tak, bu gelişime katkı sunanlara teşekkür ediyoruz dedi. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy ise, Orhangazi Minibüsçülerini kutlayarak, kendilerini yenileyip araçlarını da belli bir seviyeye taşıdılar. Bu noktada Orhangazi’de Yeniköy minibüsçüleri de bir çalışma içinde. Aynı gelişimi şehiriçi minibüsçülerinden de bekliyoruz dedi.

ÇAĞLAYAN; HALKIMIZ DAHA KONFORLU YOLCULUK YAPACAK

Halkımızın daha konforlu seyehat etmesi, hem de engellilerimizin ihtiyaçlarını da karşılaması noktasında yeni araçların hizmete girmesinin çok önemli olduğunu belirten Çağlayan, BURULAŞ’ımız Orhangazi ile yakından ilgileniyorlar. Gerek iznikj arasındaki feribot seferlerinin başlatılması, gerek buradaki taşımacılık hizmetlerinin modernize edilmesi, gerekse dış mahallelerimizden taşınması ile ilgili düzenlemeler halkımızın ulaşımdaki konforunu artıran çalışmalar. Eksiklerimiz de var ama onlar da el birliği ile çözülecek. Ben minibüsçü esnafımıza bol kazançlar diliyorum dedi. Konuşmaların ardından Orhangazi Minibüsçüler Kooperatifi başkan Çağlayan, Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına ve diğer katkısı olan kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketi takdim etti. Program daha sonra kar altında kurban kesilip duaların yapılması ve açılış kurdelasının kesilmesi ile tamamlandı.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar