Samsun Tekkeköy-Gar Tramvay Hattı KusurluSamsun Tekkeköy-Gar Tramvay Hattı Kusurlu :Trafik kazaları ülkemizde ölümlere yol açan sorunların en başında geliyor. Trafik kazaları yaygın olarak karayollarında ortaya çıkarken, tramvay kazalarında da artış yaşanmaya başladı. Samsun’da son 3 ay içerisinde tramvay güzergâhında 2 ölümlü kaza yaşandı ve 2 kişinin hayatı son buldu.

Geçtiğimiz Eylül ayında yaşanan kazada bir gencin ölmesinden sonra 29 Kasım Salı günü Samsun’un Tekkeköy ilçesinde tramvaya binmek üzere raylı sistem güzergâhından istasyona doğru ilerleyen 75 yaşındaki Muhammet Tüfek’e, yine “Tekkeköy” kodlu tramvay çarpmıştı.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Kavuran, tramvay hattında bir vatandaşın hayatını kaybettiği kazada kusurun Raylı İşletmesinde olduğunu belirterek, Tekekköy-Gar arası yaya güvenliği olmadan hizmete açıldı dedi.

Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Dursun Kavuran, 6 yıldır Samsun’a hizmet veren Samsun Raylı Sistem’de 3 kişinin tramvayın altında kalarak yaşamını kaybettiğini belirtti.

OMÜ-Gar arasında hizmet verirken yeni açılan güzergahla Raylı Sistemin Gar -Tekkeköy arasında hizmet vermeye başladığını hatırlatan Kavuran Bu sistem üzerinde tramvay için gerekli güvenlik tedbirleri yapılan testlerle alındı. Ancak yayalar için aynı şey söylenemez. Tekkeköy-Gar arasında yeterli sayıda yayaların geçeceği üst geçit yok. Tekkeköy’de yolun karşısına geçmek isteyen 75 yaşındaki Muhammet Tüfek tramvayın altında kalarak hayatını kaybetti. Bunun nedeni de Raylı Sisteminin kusurlu olması dedi.

Kavuran şöyle devam etti; ” Daha öncede Atakum’da bir kadın vatandaşımız ve İlkadım’da bir genç kardeşimiz tramvayın altında feci şekilde can vermişti. Kazaların oluş şekline bakıldığında kazaların kentin işlek noktaları ve üst geçit olmayan yerlerde yaşandığını görüyoruz. Atakum’da yaşanan ölümlü kaza sonrası Raylı Sistem üst geçitleri yapıldı dedi.

samsun-tekkekoy-gar-tramvay-hatti-kusurlu

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.