TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, Yeni Poz Otosunu İnceledi

TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay, Yeni Poz Otosunu İnceledi :T.C Devlet Demiryolları Genel (TCDD) Müdürlüğü’nce temin ihalesine çıkılarak sözleşmeye bağlanan 50 adet poz otosundan prototip olarak üretilen 2 adet poz otosundan TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’ne verilen 1 adedi poz çalışmasına başladı.

TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’ne verilen 100 km/saat hız yapabilen, %o 25 rampada 250 ton çekeri ve 5,5 ton vinç kapasitesi bulunan, klimalı 10+2 personel kapasitesine sahip, 2 motorlu ( 2 x 600 HP ) gücünde DSM 250 tipi poz otosunu, TCDD 3. Bölge Müdürü Selim KOÇBAY saha çalışması sırasında dün yerinde inceledi.

Yerli imalat olarak temin edilen poz otoları yol bakım onarım çalışımlarında önemli bir eksikliği tamamlayacak olup imalat ve teslimat tamamlandığında TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nde araç bulunmayan Yol Bakım Onarım Şefliği kalmayacaktır.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

1 Comment

  1. YENi poz otosu resimlerini görmek istiyoruz hocam operatöruz merak ediyoruz ulaşabilirseniz resimleri de paylasin lütfen

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.